A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házikedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, ami hosszabb távon az elpusztulásukhoz vezethet - figyelmeztet a hétfőn kiadott közleményében az állatvédő szervezet. Bár kedvencünket ilyenkor is fontos rendszeresen sétálni vinni, a napsütésben felhevült aszfaltot azonban érdemes elkerülni, mert könnyen égési sérüléseket okozhat az eb mancsán.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület ezen felül négy pontban foglalta össze a legalapvetőbb tanácsokat kutyagazdik számára a hőség kapcsán:
- a nagy nyári hőségben se feledkezzünk el a játékról és a nagyobb sétákról, amelyeket időzítsünk kora délelőttre vagy késő délutánra;
- kedvencünk számára mindig legyen olyan hűvös hely, ahova a napsugárzás elől szabadon el tud bújni;
- kedvencünknek az élelem mellé naponta többször friss ivóvizet is kell biztosítani;
- kutyát semmi esetre se hagyjunk egyedül autóban (még nyitott ablaknál se), mert a tűző napon a belső hőmérséklet nagyon gyorsan az egekbe szökhet.
A túlmelegedés jelei kutyáknál
Az egészséges kutyák átlagos testhőmérséklete 39 Celsius-fok körüli. Ennek alig több mint 2 fokos emelkedése már több szerv együttes összeomlását, károsodását okozhatja. Milyen tényezők okozhatnak hipertermiát kutyáknál? Mely tünetek esetén érdemes mihamarabb állatorvoshoz fordulni? A témáról ide kattintva olvashat bővebben.