Sok kutyatulajdonos hiszi úgy, hogy a fogkő, azaz a fogak sárgásbarna elszíneződése okozza az ínybetegséget, csakhogy ez egyáltalán nem igaz. A fogkő valójában csak kikristályosodott lerakódás, a betegséget magát baktériumok okozzák - bár tény, hogy a fogkő plusz "rejtekhelyet" kínál nekik.
Gingivitisz
A gingivitisz tünetei az íny megduzzadása , kivörösödése. Ha ilyesmit tapasztalunk, akkor érdemes a kutyát állatorvoshoz vinni, hogy megvizsgálja a fogait.
Rossz lehelet
Bár a kutyák lehelete általában sem ibolyaillatú, nagyon sokan még azelőtt, hogy kiderülne, hogy a kutyának ínybetegsége van, érzékelik, hogy az állatnak egyszerűen büdös a szája. A feltűnően rossz lehelet, akárcsak az emberek, úgy a kutyák esetében sem normális, és nagyon gyakran valamilyen szájüregi vagy fogbetegség okozza.
Visszahúzódó íny
Ha a kutya szájába nézve azt tapasztaljuk, hogy az ínye visszahúzódott, és egyre inkább láthatóvá válik a fogai alsó része, az is jelezheti, hogy gond van. Az ínybetegség utolsó stádiumában az íny egészen visszahúzódik, és a fogak gyökere is láthatóvá válik.
Vérzés
Ha a kutya ínye rágásnál vérezni kezd, vagy olyankor, amikor megpróbáljuk megmosni, megtisztítani a fogait, akkor ez is az ínybetegség tünete. A legvégső stádiumban pedig elkezdhetnek kiesni az állat fogai. Az ínybetegség kezelésére mindig kérjük az állatorvos tanácsát, aki meg tudja mondani, hogy kutyánknak mi a leghatékonyabb módszer, és így megakadályozhatjuk a fogvesztést.