A kutyák testbeszéde igencsak különbözik az emberekétől, érdemes tehát megtanulni néhány jelzést. Ha például a kutyád felemeli a mancsát, akkor játszani akar, vagy egyszerűen csak egy kis figyelemre, szeretetre van szüksége – írja az 5minstory.com.
Ha ész nélkül rohangál a lakásban
Bár vannak olyan kutyák, akik szeretik a fürdetést, a legtöbbük inkább utálja. Ha azt veszed észre, hogy a kutyád fürdés után úgy szalad összevissza, mint egy őrült, akkor nem tetszett neki és így igyekszik minél hamarabb megszárítani a szőrét. Szintén nem szokatlan látvány, ha a kutya füvet eszik. A fű – magas rosttartalmánál fogva – segíthet az emésztésben, illetve a folyadékpótlásban. Ám ha gyakran folyamodik ehhez, az többnyire azt jelenti, hogy valami fontos tápanyag hiányzik az étrendjéből. A fűevés ráadásul férgességre is utalhat, ezért ha sűrűn előfordul, érdemes felkeresni az állatorvost.
Ha folyton rág vagy ugat
Ha a kutyánk a fogak kibújását követően, még felnőtt korában is állandóan rág valamit, az csak azt jelenti, hogy nincs kellőképp lefárasztva és több fizikai aktivitást igényel. Ilyenkor érdemes menni vele egy kört. Ha sokat és sokszor ugat, annak viszont már több oka is lehet. Talán veszélyt érzékel, vagy valamilyen fájdalmat érez, és erről próbál szólni. Ha rövidebb és halkabb az ugatás, lehet, hogy csak játszani hív. Ha viszont játékokat hoz neked, az nem mindig annak a jele, hogy játszana. Lehet, hogy csak a kedvedben akar járni, a kutyák ugyanis általában falkavezérként tekintenek a gazdájukra, és olykor így próbálják a tiszteletüket kifejezni.
Normális esetben az ember akkor ásít, ha unatkozik vagy álmos. A kutyák azonban akkor teszik ezt, ha biztonságban érzik magukat, de a gyakori ásítás azt is jelezheti, hogy valamitől éppen stresszesek. Ha például az állatorvosi rendelőben, várakozás közben ásít, akkor biztos lehetsz benne, hogy a kutyád feszült, ideges. Máskor jelentheti azt is, hogy nagyon kimerült, és készen áll egy kellemes délutáni szunyókálásra.
Ha a kutya folyamatosan körbe-körbe járkál, az ugyanazért lehet, mint nálunk embereknél: valószínűleg ideges, izgatott. Ilyenkor jót tesz neki egy kis játék. Amikor pedig a közös program nem kivitelezhető, mert a gazdi elmegy otthonról, olyankor sokan éreznek bűntudatot, mert nem lehetnek együtt kedvencükkel. Egyes állattartók még a kutyák napközbeni gondozását is kifizetik, mert amikor egyedül hagyják, látják a kutyán, hogy szomorú. Ennek ellenére nem érdemes túlságosan aggódni, mert a kutyák tisztában vannak azzal, hogy a gazdi nem örökre megy el, és hamarosan visszatér hozzájuk.