Az egyesület a világon harmadikként hozott létre 2013-ban egy méreg- és tetemkereső kutyás egységet, ami azóta is jelentős részt vállal a ragadozómadár-mérgezések elleni küzdelemben. A Deák Gábor vezette egység az elmúlt évek alatt jelentős eredményeket ért el a mérgezésekkel kapcsolatos bűnesetek felderítésében. Több mint ezer terepi keresésben vettek részt, 585 mérgezéssel kapcsolatos bizonyítékot találtak, és ezzel az egyik legsikeresebb méreg- és tetemkereső kutyás egységnek számítanak a világon. Falco, az egység alappillére, hét kiemelkedően eredményes év után most nyugdíjba vonul.
A magyarországi kutyás egység gondolata már 2010-ben megfogalmazódott az MME szakembereiben, de a kezdet nem volt egyszerű, mert úgy kellett megtalálni a feladatra legalkalmasabb kiképzőt, kutyavezetőt és kutyát, hogy nem lehetett korábbi tapasztalatokra hivatkozni, hisz ilyen egység akkor még csak Spanyolországban és Olaszországban működött. A hároméves elkészítő munka után a képzés végül a Helicon LIFE projekt keretében 2013-ban kezdődhetett el az Országos Rendőr-főkapitányság Dunakeszi Oktatási és Kiképző Központjában. A kutyavezetői feladatokra az MME egyik korábbi önkéntesét, Deák Gábort választották ki. Gábor és Falco egy négy hónapos speciális, a drogkereső kutyákéhoz hasonló kiképzésen vett részt, csak kábítószer helyett az ebnek elhullott állati tetemeket és a leggyakrabban használt mérgeket kellett megtalálnia.
Falco az évek során az alapfeladatán túl más jellegű munkákban is részt vett. Kutattak molnárgörény és lelőtt farkas után, kerestek áramütés miatt vagy gépi kaszálás során elpusztult állatokat, de az összes ragadozómadár-mérgezéssel összefüggő eredményes házkutatás mind hozzá kötődik - itthon és külföldön egyaránt. A témáról további érdekességek olvashatók a parlagisas.hu oldalon.