Több mint 300 egyetemistát vontak be abba a kutatásba, amelyben a terápiás kutyákkal eltöltött idő hatásait vizsgálták. Az eredmények szerint heti egyórányi kutyás foglalkozás után a stresszes diákok - akik esetében magas volt a bukás vagy a lemorzsolódás kockázata - nyugodtabbnak és elfogadottabbnak érezték magukat. A kutyákkal töltött idő segített nekik a koncentrálásban, a tanulásban és az információk hatékonyabb felidézésében egyaránt - írja a BBC hírportálja.
Látványos javulás
A Washingtoni Állami Egyetemen dolgozó Patricia Pendry szerint azoknál a diákoknál volt a legszembetűnőbb a jótékony hatás, akik a legkockázatosabb csoportba tartoznak, például mentális egészségi problémával küzdenek. Az Egyesült Államokban csaknem ezer campuson vannak terápiás háziállatok, és számos nagy-britanniai egyetemen is találkoznak kutyákkal a diákok. Korábbi tanulmányok eredményei azt sugallják, hogy a háziállatok simogatása csökkentheti a stresszhormonok szintjét.
A New York-i Állami Egyetem pszichológusa, Nancy Gee szerint maga a mechanizmus ugyan nem teljesen világos, ám az egyértelmű, hogy a kutyákkal eltöltött idő hatására a diákok nyugodtabbak lesznek, valamint nagyobb az önbizalmuk a tanulmányaikkal kapcsolatban. Sőt, néha már az is képes javítani az ember közérzetén, ha csak ránéz egy állatra.