Miért harap a macskám simogatás közben?

Simogatjuk, dögönyözzük, amire válaszul egyszer csak rákapaszkodik a kezünkre, és belénk harap. Hogy mit szeretne ezzel tudtunkra adni? A szakértő elmondja.

"A simogatás közbeni harapdálás az egyik leggyakoribb viselkedési probléma a macskáknál" – mondja Dr. Kelly Ballantyne állatorvos, majd hozzáteszi: az ilyen típusú harapást azonban nem szabad összetéveszteni a félelemmel, védekezéssel vagy területvédelmezéssel kapcsolatos támadásokkal. Magyarán a simogatás közbeni harapdálások nem a fokozott agresszió jelei és nem is okoznak komoly sérüléseket.

A szeretetét is kifejezheti harapással Ha macskánk elégedett, akkor ragaszkodását gyengéd harapdálásokkal, "rágcsálással" is kifejezheti. Az ilyen típusú harapás egyáltalán nem okoz fájdalmat, és gyakran nyalogatások előzik meg.

Miért harap meg simogatás közben?

"Amikor macskánk simogatás, szeretgetés közben kezd el harapni, akkor ez azt jelenti, hogy az állat megelégelte a dolgot. Ha a macska egyéb jelzése ellenére – például ha idegesen földhöz veri a farkát - sem hagyjuk abba a simogatást, akkor nem lesz más választása, mint harapással jelezni felénk, hogy ideje békén hagynunk" – magyarázza Ballantyne.

Megelégelte a simogatást
Megelégelte a simogatást

De az is megeshet, hogy azért harap a macska, mert a gazdi olyan helyeken simogatja, ami kellemetlen az állatnak. Ilyen lehet a hasa környéke vagy a faroktöve. Ráadásul pedig nem is minden macska van oda a szeretgetésért. Vannak macskák, akik imádnak például a gazdáik ölében pihengetni, miközben egyáltalán nem vágynak érintésre, szeretgetésre.

Hogyan reagáljunk az ilyen típusú harapdálásra?

Ballantyne szerint mindig figyeljünk cicánk testbeszédére. Ha például azt látjuk, hogy füleit lelapítva hátra húzza, vagy farkával idegesen verdes, akkor hagyjuk abba a simogatást, ezzel ugyanis jelezni próbál nekünk.

De az is fontos, hogy soha ne reagáljunk negatívan vagy agresszívan az ilyen harapásokra – ha ugyanis megijesztjük, és a macska azt érzi, hogy veszélyben van, akkor ő is agresszívan, támadólag reagálhat.

Te jó helyen tárolod a gyümölcsöket? Teszteld!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +12 °C
Minimum: +7 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, azonban helyenként akár hosszabb időszakokra is csökkenhet a felhőzet. Éjjel ez leginkább a középső és keleti tájakon, vasárnap délután a Dunántúlon fordulhat elő. A kevésbé felhős helyeken hajnalban köd képződhet. Éjjel főként nyugaton és északon, délelőtt a Dunántúlon és a középső országrészben alakulhat ki elszórtan eső, zápor, majd vasárnap estétől a Tiszántúlon és északkeleten már többfelé várható csapadék. Hajnaltól a Dunántúlon egyre nagyobb területen megerősödik az északnyugati szél, melyet az Észak-Dunántúlon napközben viharos lökések is kísérhetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 4 és 9 fok között alakul, de a kevésbé felhős részeken pár fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 18 fok között valószínű. Mozgalmas az időjárás, ami rossz hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Vas
Legrosszabbul:
Fejér
Kezdjük újra