A parkolási díjakat a betegellátás javítására fordítják
Korábbi cikkünkből kiderül , hogy a Debrecenben, a klinika területén jelenleg a parkolás első fél órája díjmentes, azonban a betegeknek a második fél óra 400 forintba, majd minden további 30 perc további 600 forintba kerül.
A Debreceni Egyetem (DE) klinikai központjában és a Kenézy Gyula egyetemi kórházban a parkolási díjak bevételeit a betegellátás és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatások javítására fordítják - így reagált az egyetem sajtóirodája a díjak mértékét kifogásoló sajtóhírekre.
Az egyetem közleménye szerint a Kenézy Gyula egyetemi kórházban egy hónapja, a klinikai központban másfél éve vették vissza a 15 évre kiszervezett parkolási szolgáltatásokat. A korábbi időszakban a klinikán az üzemeltető magáncég évente 100 milliós osztalékokat fizetett, ma viszont az összeg a betegellátás és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatások javítására fordítható - tartalmazza a közlemény megjegyezve, hogy a díjszabás öt éve változatlan.
A legfontosabb szempont a forgalom szabályozása
A parkolási díj meghatározásakor a legfontosabb szempont a forgalom szabályozása volt, hogy elkerüljék a közlekedési káoszt az intézmények területén, és meg tudják teremteni a mentők és a betegszállítók zavartalan közlekedését. A közlemény kitér rá, hogy az ellátáshoz való hozzáférés kapcsán az intézmény mindenkinek biztosítja az ingyenességet az első félórában, mindenki beviheti a beteget szállítási céllal, a rendszeres kezelésre szoruló betegek és hozzátartozóik pedig igen jelentős kedvezménnyel vehetnek rendszeres belépőt.
A szűkös parkolókapacitás miatt a parkolóhelyek számának bővítése folyamatos. Csak az elmúlt hónapokban több mint 200 új parkolóhelyet alakítottak ki a klinikai központ területén. A bővítési programot 2018-ban az integrációnak köszönhetően a Kenézy Gyula kórház területén folytatják: 80 millió forintból fejlesztik a közelmúltban a DE fenntartásába került intézmény parkolóit és úthálózatát - olvasható az egyetem közleményében.