Tényleg nem kell sztrájkolni?
A demonstrációra készülő Független Egészségügyi Szakszervezet felnagyítja a problémát a fizetésemelések kapcsán - mondta a Magyar Hírlapnak Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke. Jelezte, a pár forintos béremelések a dolgozók töredékét érintik, a többség jól járt.
Szabályos sztrájkra készül az egészségügy
Ahogy arról korábban a HáziPatika.com beszámolt, a márciusi demonstrációt szervező és a sztrájkot kilátásba helyező Független Egészségügyi Szakszervezet alelnöke, Bencsik Andrásné korábban azt mondta, nem akarnak törvényeket áthágni , mivel egy egészségügyi sztrájknak szigorú szabályai és feltételei vannak.
"Legálisan, a sztrájktörvény megsértése nélkül ilyen rövid időn belül ad hoc jelleggel az egészségügyben szinte lehetetlen általános munkabeszüntetést tartani" - mondta a lapnak Éger István arra reagálva, hogy a beígért és teljesített, február 20-án utalt előrehozott egészségügyi béremelés kapcsán kiderült, sokaknak mindössze pár forinttal emelkedett a nettó bére, ezért az egészségügyi dolgozók márciusra sztrájkot helyeztek kilátásba.
A sztrájktárgyalások folyamatosak
A MOK elnöke ezzel szemben azt mondta, akik ezt állítják, nem mutatták meg a bérjegyzéküket, hogy voltak-e szabadságon, és egyáltalán, hogy mi volt az előzménye az elmaradt emelésnek. Véleménye szerint a dolgozók többsége jól járt az emeléssel, amelyre példaként hozta fel a mentősöket - ugyanis maga is dolgozik mentőorvosként -, akik "elégedetten konstatálták ezt a béremelési lépcsőt". Hozzátette, hogy az általános ágazati sztrájk jelenleg azért sem indokolt, mivel a sztrájktárgyalások folyamatosak, amiket pedig a FESZ megfogalmaz indokként, nem újkeletű problémák, a döntéshozókkal zajló egyeztetéseken napirenden vannak.