A korábbi évekhez hasonlóan az eltelt esztendőben is sok változás, fejlődés jellemezte a privát egészségügyi szférát. Az egyre inkább tőkeerős, illetve befektetői támogatással induló klinikák éppúgy nagy befolyással vannak a változásra, mint az egyre nagyobb számban megjelenő páciensek. A verseny határozottan kiéleződött, ami a piac gerincét adó, kizárólag privát finanszírozásban tevékenykedő szereplőknek komoly kihívást jelent.
"Az idei konferencián azt járjuk körbe, hogyan lehet kitűnni, betegeket megtartani, és hogyan lehet mindezt finanszírozható költségvetéssel megoldani, hiszen a csak privát bevételekből élő egészségügyi kis- és középvállalkozásoknak ez a legégetőbb problémája" - foglalta össze Straub Fanni, a Nagy Magánpraxis Nap alapító háziasszonya.
Az iparágat a 2018 első felében az uniós adatvédelmi felkészülés (GDPR) foglalkoztatta, az év hátralévő részére pedig az EESZT-integráció kihívásai maradnak. Mindeközben a növekvő számú páciensek újfajta és egyre emeltebb szintű elvárásokat támasztanak a privát intézmények felé, feladva ezáltal a leckét az intézményvezetőknek éppúgy, mint az ellátást biztosító szakorvosoknak és asszisztenseknek.
A Nagy Magánpraxis Nap előadói mindezekben a témákban konkrétumokkal, gyakorlati példákkal készülnek. Az idei évben sem maradhatnak el a páciensek jobb megértését célzó média- és piackutatási előadások, ahogyan a jogi szekciót sem kell majd nélkülöznie a hallgatóságnak. A nap befejező részében marketinges esettanulmányokat ismerhetnek meg a résztvevők szakorvosok, intézményvezetők, egészségügyi marketingszakértők beszámolóiból.
Az immár harmadik alkalommal megrendezendő konferencia programja és további részletek a nagymaganpraxisnap.hu címen elérhető weboldalon olvashatók.