Az európai országok legjelentősebb mentális egészségi problémája, a depresszió volt a fő témája a lelki egészség világnapjának a héten, október 10-én. A depresszió a legjelentősebb mentális egészségi probléma Európában, mivel enyhébb formáit is beleszámítva a kontinens lakosságának minden negyedik tagja érintett. Az ENSZ egészségügyi szervezete, a WHO adatai szerint általában elmondható, hogy ötven százalékkal több nő szenved depresszióban, mint férfi.
A depresszió a hosszú ideig tartó betegszabadság és a fogyatékosság leggyakoribb oka. Egyes országok, mint például Dánia és Hollandia arról számoltak be, hogy a hosszú ideig tartó betegszabadságok és rokkantsági kifizetések közel 50 százalékának oka mentális zavar, többnyire a depresszió.
Ugyanakkor jelenleg a depresszióban szenvedő emberek kevesebb, mint fele részesül megfelelő kezelésben. A megbélyegzés miatt sokan nem mernek elmenni kezelésre, pedig a depressziót jól és hatékonyan lehet kezelni. A korai felismerés viszont lényeges szempont.
Az kitölti a tesztet, az eredmény meg is nyugtathatja, hogy nincs ok ijedelemre, vagy segíthet abban, hogy idejekorán továbblépjen, és felkeressen egy szakembert, akivel megbeszélheti a problémát.