Mindig gumikesztyűben mosogassunk!
Ha valaki nem olyan szerencsés, hogy van mosogatógépe, akkor nagyon fontos, hogy mindig viseljen gumikesztyűt mosogatásnál. A körmök ugyanis jobban felszívják a vizet, mint a bőr, és ahogy a víz ki-beáramlik a körömbe, nagyon rosszat tesz a köröm sejtjeinek. Ha túl gyakran áztatjuk a kezünket, akkor a körmök felpuhulnak, és sokkal törékenyebbek lesznek.
Lakkozzunk!
Egy réteg körömlakk védi a körmöt, és egyben tartja a sejteket - érdemes olyat választani, amelyben tápláló, ápoló összetevők is vannak. Ha színes lakkot kenünk a körmünkre, mindig használjunk színtelen alapozó lakkot: nemcsak a festés lesz tőle szebb, de a körmünket is erősíti.
Kerüljük az acetonos körömlakklemosót!
Ebből a termékből azért kell mindig acetonmenteset választani, mert az aceton nagyon kiszárítja, és emiatt extra törékennyé teszi a körmöket. Hetente két alkalomnál gyakrabban pedig valójában semmilyen körömlakklemosót nem egészséges használni - sem a körmöknek, sem a körömágynak nem tesz jót.
Ne használjunk kézfertőtlenítőt!
Lehet, hogy a baktériumokat megölik, viszont egyúttal a nedvességet is elvonják a körmökből. Használjunk inkább nedves törlőkendőt, és legyen nálunk utazóméretű tusfürdő, ha olyan helyre megyünk, ahol nem lesz folyékony szappan.
Ápoljuk a körömágyat!
Egy jó minőségű körömágy-ápoló olaj mindig jó befektetés, mivel ha a körömágy kiszárad és meggyengül, a körmöket is gyengévé és töredezetté teszi. A körömágy rendszeres ápolása különösen azoknak fontos, akik gyakran úsznak, vagy valami más miatt sok időt töltenek vízben.
Szedjünk biotint!
A B-vitaminos táplálékkiegészítők is segíthetnek abban, hogy erősebbek, szebbek legyenek a körmeink, de hatásuk csak lassan jelentkezik. Érdemes lehet négy hónapon át napi 2-3 milligramm biotint szedni.
Forrás: fitnessmagazine.com