Összetevők, amelyek ártanak a bőrnek

A házi készítésű szépségápolási termékek nagyon népszerűek manapság. Egyre többen keresnek ugyanis környezetbarát megoldásokat, amelyek nem tartalmaznak mesterséges összetevőket sem. Viszont attól, hogy valami természetes, még nem biztos, hogy egészséges is.

Az alábbi természetes összetevők hosszútávon árthatnak a bőrünknek.

Tojásfehérje

A tojásfehérjés maszkokról például azt ígérik, hogy összehúzzák a pórusokat és kisimítják a bőrt. A feszesítő hatás azonban a legjobb esetben is csak minimális ideig tart. A szalmonellával fertőzött tojás viszont komoly problémákat okozhat. Bár ez pasztőrözött tojás használatával elkerülhető, de a tojásfehérje használatának tartós jótékony hatásait semmi sem bizonyítja.

citrom, citromlé, arcápolás, természetes összetevők
A citromlé fényérzékenységet és bőrirritációt okozhat. Fotó: 123rf

Citromlé

A citromléről sok internetes házi maszkrecept állítja, hogy segít halványítani a pattanások után maradt hegeket, valamint enyhíti a hiperpigmentációt. Jobb esetben a használata esetén csak némi csípést, bizsergést érzünk, és enyhe hámlasztó hatás a jutalmunk. Rosszabb esetben viszont komoly leégéssel kell számolnunk, mivel a citromlé extrém módon fényérzékennyé teszi a bőrt. Az érzékenyebb bőrűeknél pedig irritációt is kiválthat, ezért higítatlan citromlével kenegetni az arcunkat semmiképpen sem jó ötlet.

A fahéjjal is legyünk óvatosak! A fahéjat tartalmazó házi maszkoknak tisztító hatást tulajdonítanak, de ezt is érdemes lehet megkérdőjelezni. Jó esetben csak egy kis kipirosodást, bizsergést érezhetünk a bőrünkön, de akár égési sérüléseket is szenvedhetünk. Bár a fahéjnak mikróbaölő hatása van és a sebgyógyulást is gyorsíthatja, attól még nagyon gyakran allergizál, olaja pedig szó szerint égetheti a bőrt. A fahéj egyéb lehetséges mellékhatásairól itt olvashat!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Anyatej

Furcsán hangozhat, de mostanában az anyatejes arcmaszkok is igen népszerűek a pattanások kezelésére. A benne lévő tejsavak állítólag jó hatással vannak a bőrre, de erre nincs egyértelmű tudományos bizonyíték. Viszont valaki más anyateje allergizálhatja a bőrünket, valamint egyes betegségeket is elkaphatunk így. Ha pedig nem megfelelően tároljuk a készítményt, baktériumokkal fertőződhet meg.

Almaecet

Az interneten az almaecet számos jó tulajdonságáról olvashatunk: állítólag hámlaszt, bevethető pattanások ellen, fakítja a foltokat és hegeket, valamint feszesíti a bőrt. Egyes bőrtípusoknak valóban jót tehet egy kis higított almaecet, de csodát ne várjunk tőle, higítás nélkül pedig eszünkbe se jusson használni! Az érzékenyebb bőrűeknél savtartalma irritációt, kiütést, fényérzékenységet okozhat. Sebes, pattanásos, esetleg megégett bőrre kenve pedig kifejezetten rosszat tesz, akár komolyabb gyulladást is okozhat.

Forrás: healthline.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.