A kutatások és a média széles körben foglalkozik a szolárium és a bőrdaganatok kialakulása közötti kapcsolattal. Mindazonáltal az egyre terjedő UV-s körömlámpák eddig nem képezték az érdeklődés középpontját. A fénykibocsátó diódával ellátott készülék 2010-11-es amerikai felmérés szerint a kozmetikai szalonok 87 százalékában megtalálható. A szolgáltatást havi 1-4-szer szokás igénybe venni, a kezelés alkalmanként 6-10 percig tart.
Dr. Alina Markova (Massachusettsi Általános Kórház, Boston) az UV-lámpák karcinogén hatását vetette össze a fénykezelésben használt keskeny spektrumú UV-B-t sugárzó lámpával. Ez utóbbit gyakran használják fel különböző bőrbetegségek kezelésére, ugyanis esetében gyakorlatilag nulla a bőrrák kialakulásának kockázata. A vizsgálatba 3 körömlámpát vontak be, melyek hatékony hullámhossza 365-370 nm között volt, csupán a leadott teljesítmény tekintetében mutattak eltérést (6 Watt, 9 Watt és 36 Watt).
A lámpák csupán az UV-A tartományban sugároztak, az UV-B-ben és UV-C-ben nem. Ugyanakkor a sugárzási csúcs mellett a sugárzási tartomány is érdekes volt, továbbá a kutatók kalkulálva a bőrfelületet érő sugárterhelést arra a következtetésre jutottak, hogy a körömlámpák gyakorlatilag nem növelik a bőrrák kialakulásának kockázatát. Persze a piacon több száz modell kapható, ami nem zárja ki, hogy egészségkárosítók is forgalomban legyenek.