Az előírások betartásával a fürdőzés úgy jelent élményt, hogy közben nem hordoz többletkockázatot. A kiadványok célja, hogy fokozzák a látogatók tudatosságát - hangsúlyozta Müller Cecília országos tisztifőorvos. Az NNK hatósági felügyeletet gyakorol a közfürdők és az ivóvíz-szolgáltatók felett, rendszeresen vizsgálja egyebek mellett a vízminőséget és az esetleges székletszennyezést.
Betegen tilos a medencébe menni!
A medence vizében az van, amit az emberek belevisznek, így a szennyeződés elsődleges forrásai maguk a fürdőzők - mutatott rá Vargha Márta, a főosztály szakértője. Elsősorban arra buzdította az embereket, hogy mindenképpen zuhanyozzanak fürdőzés előtt, lehetőleg meleg vízzel és szappannal. A legfontosabb pedig, hogy betegen senki ne menjen a medencébe! Hasmenés után még két-három napig távozhatnak a szervezetből kórokozók , ezért ebben az esetben is ajánlott elhalasztani a strandolást. Ezek mellett ne feledkezzünk el a zsebek kiürítéséről és a lábmosók használatáról sem.
Alapszabály továbbá, hogy a vízben nem szabad enni és inni, a meleg gyógyvizes medence nem játékra való, az elektromos készülékeket pedig célszerű legalább másfél méterre tárolni a víztől. A tanácsok megfogadásával kevesebb vegyszert kell adagolni a medencékbe .