Fájdalomcsillapítás mágnesterápiával

A mágnesterápiás módszer az ősi kínai gyógyászaton alapszik, a mai napig vitatják eredményességét: vannak, akik szerint teljesen hatástalan, mások esküsznek rá, hogy hatékonyan gyógyít.

Az igazság valószínűleg valahol középúton van: egyes esetekben biztos, hogy eredményesen alkalmazható, máskor viszont nem hatásos a kezelésnek ez a formája. A fájdalom csillapítása szempontjából elsősorban mozgásszervi megbetegedések okozta fájdalmak enyhítésére használják, már az ókori perzsák is a köszvény panaszait enyhítették vele.

A mágnesterápia hatásmechanizmusa

A kezelés a szervezet elektromos erőit ingerli, a szerkezet mágneses mezőt bocsát ki, ezzel visszaállítja a szervezet egyensúlyát. Ily módon elektronpályák energetikai változását idézik elő, ezzel lerövidítik a sebgyógyulást, növelik a szöveti oxigenizációt, csökkentik a vérnyomást és a feszültséget, erősítik a kötőszöveteket és elősegítik az immunvédekezést. A terápia fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatású.

A mágnesterápia ízületi fájdalmakra is ajánlott

A mágnesterápia ízületi fájdalmakra is ajánlott

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Mire használható a mágnesterápia? Világszerte ismert kiegészítő egészségügyi kezelés a mágnesterápia, amelyet többek között mozgásszervi panaszokra, gyulladásokra és fájdalom csökkentésére használnak. De valóban használ? Olvassa el a cikket!

Kiknek ajánlott a módszer?

Ez a fajta kezelés néhány esetet kivéve majdnem mindenkinél alkalmazható, hiszen nincs mellékhatása, általában kiegészítő módszerként használják. Nem ajánlott pacemaker, daganatos megbetegedés és terhesség esetén, illetve ellenjavallt pajzsmirigybetegség , szervátültetés és súlyos fertőzések után is.

Milyen fájdalmakra ajánlott?

A terápia elsősorban mozgásszervi megbetegedések esetén, főleg ízületi fájdalmak csillapításában hatásos. Ezen kívül vannak pozitív pszichés hatásai is, csökkenti a stresszt, a szorongást és az alvászavarokat, illetve enyhítheti az allergiás panaszokat is, egyes vizsgálatok szerint még a fülcsengésre és a depresszióra is jó hatással van.

Kezelések gyakorisága

Vannak olyan gyógyászati segédeszközök, amelyek segítségével otthoni módszerként is lehet alkalmazni a mágnesterápiát , illetve van lehetőség arra is, hogy orvosnál kezeltessük magunkat. Átlagosan heti 2-3 alkalommal szükséges elvégezni a kezelést, az első 4-5 alkalom után lehet számítani javulásra.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.