Az igazság valószínűleg valahol középúton van: egyes esetekben biztos, hogy eredményesen alkalmazható, máskor viszont nem hatásos a kezelésnek ez a formája. A fájdalom csillapítása szempontjából elsősorban mozgásszervi megbetegedések okozta fájdalmak enyhítésére használják, már az ókori perzsák is a köszvény panaszait enyhítették vele.
A mágnesterápia hatásmechanizmusa
A kezelés a szervezet elektromos erőit ingerli, a szerkezet mágneses mezőt bocsát ki, ezzel visszaállítja a szervezet egyensúlyát. Ily módon elektronpályák energetikai változását idézik elő, ezzel lerövidítik a sebgyógyulást, növelik a szöveti oxigenizációt, csökkentik a vérnyomást és a feszültséget, erősítik a kötőszöveteket és elősegítik az immunvédekezést. A terápia fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatású.
A mágnesterápia ízületi fájdalmakra is ajánlott
Kiknek ajánlott a módszer?
Ez a fajta kezelés néhány esetet kivéve majdnem mindenkinél alkalmazható, hiszen nincs mellékhatása, általában kiegészítő módszerként használják. Nem ajánlott pacemaker, daganatos megbetegedés és terhesség esetén, illetve ellenjavallt pajzsmirigybetegség , szervátültetés és súlyos fertőzések után is.
Milyen fájdalmakra ajánlott?
A terápia elsősorban mozgásszervi megbetegedések esetén, főleg ízületi fájdalmak csillapításában hatásos. Ezen kívül vannak pozitív pszichés hatásai is, csökkenti a stresszt, a szorongást és az alvászavarokat, illetve enyhítheti az allergiás panaszokat is, egyes vizsgálatok szerint még a fülcsengésre és a depresszióra is jó hatással van.
Kezelések gyakorisága
Vannak olyan gyógyászati segédeszközök, amelyek segítségével otthoni módszerként is lehet alkalmazni a mágnesterápiát , illetve van lehetőség arra is, hogy orvosnál kezeltessük magunkat. Átlagosan heti 2-3 alkalommal szükséges elvégezni a kezelést, az első 4-5 alkalom után lehet számítani javulásra.