A gerincvelő-sérülések esetén a szervezetben megnövekszik a RhoA nevű fehérje termelődése, amely gátolja az gerincvelő mentén az idegsejtek regenerálódását, ezáltal a gerincvelő szövetei lassabban és nehezebben gyógyulnak.
A W. M. Keck Ideggyógyászati Kutatóközpont a Quark Gyógyszergyártó vállalattal együttműködve egy olyan kémiailag szintetizált siRNA molekulát fejlesztett ki, amely a gerincvelőbe juttatva képes meggátolni a RhoA fehérjék termelődését, elősegítve az idegsejtek gyorsabb regenerálódását.
"Egy minimális műtéti beavatkozást igénylő kezeléssel szelektív módon be tudjuk célozni a sérült szöveteket, ezzel felgyorsíthatjuk a gyógyulás folyamatát, ráadásul a kezelés kevesebb fájdalommal is jár" - mondta Martin Grumet, a Keck Kutatóközpont igazgatója.
A gerincvelő-sérülés következtében kialakuló neuropátiás fájdalom, közismertebb nevén a fantomfájdalom valószínűleg a megnövekedett RhoA fehérje termelődés miatt alakul ki. Amikor a kutatók a kémiailag szintetizált molekuláris anyagot egy gerinccsapoláshoz hasonló eljárás során a gerincvelősérült kísérleti patkányok gerincébe juttatták, a szövetek gyógyulása és regenerálódása felgyorsult.
A tanulmányt a Journal of Neurotrauma című folyóiratban publikálták.