Egyedülállóan széles kezelési portfólióval, országos centrumként fogadja a daganatos betegeket a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika újonnan átadott Onko-intervenciós Részlege a Baross utcában. Az új helyen kialakított Onko-intervenciós Részlegen a hővel történő daganatroncsolás teljes skálája elérhető, a rádiófrekvenciától a mikrohullámon át a krioablációig. Az onkológiai ellátásban ez egy nagyon fontos kiegészítő terápiának számít – számoltak be róla a Semmelweis Egyetem oldalán.
A daganatos megbetegedések a második leggyakoribb haláloknak számítanak Magyarországon, emiatt különösen fontos, hogy szélesítsük az egyetemen elérhető onkológiai ellátásokat, bővítsük a klinikai portfóliónkat, hogy az új technológiákat elsőként ott alkalmazhassuk, ahol a jövő orvosait képezzük” – hangsúlyozta dr. Merkely Béla rektor.
Nagy mérföldkőnek számít az új részleg megnyitása
„A magyar orvostudomány számára is mérföldkő, hogy megnyithatjuk az ország első onkológiai intervenciós részlegét itt, a Semmelweis Egyetemen” – jelentette ki dr. Deák Pál Ákos klinikai főorvos, a központ vezetője, az Intervenciós Radiológiai Tanszék tanszékvezető-helyettese.
Úgy véli, a központ átadásával Magyarországon is elérhetővé válnak a világ legmodernebb intervenciós radiológiai, minimál invazív kezelési technológiái – és mivel az intézmény országos centrumként működik, az ország bármely kórházából fogadják a helyi onkoteamek javaslata alapján átküldött betegeket. Az itt alkalmazott eljárások – például a daganatos szövetek célzott, hővel vagy kémiai módszerrel történő roncsolása, a tumorok vérellátásának elzárása, vagy a biopsziák precíziós végrehajtása – mind a páciensek életminőségének javítását célozzák.
A részleg megnyitásával egy újabb lépést teszünk abba az irányba, hogy a Városmajori család ezen a helyen is a humánum és hivatástudat szellemét közvetítse, a legkorszerűbb technológiát az emberi méltóság és törődés szolgálatába állítva” – tette hozzá.