Monspart Sarolta ismét csatlakozik a futáshoz és ő tartja a bemelegítést a résztvevőknek: "Jó érzés úgy haladni a nagy közösségben futva, gyalogolva együttesen, hogy tudjuk: ezekkel a lépésekkel is tehetünk egy keveset a nálunk 'keményebb vagy kedvezőtlenebb' helyzetben lévők testi és lelki fájdalmainak enyhítésére. Remélem, hogy sokan leszünk ezen a délutánon a Margitszigeten" - mondta.
A Nárcisz Futás célja, hogy a hospice alapelvei minél szélesebb körben legyenek ismertek és, hogy az Alapítvány felhívja arra a figyelmet, hogy egy jó ügy érdekében történő összefogás már önmagában is eredmény, hiszen az együttérzés pozitív hatást vált ki a program résztvevői és a betegekben egyaránt. Több százan vesznek részt a Nárcisz Futáson, együtt futnak vagy gyalogolnak a közös célért, hogy az emberi méltóságot életünk utolsó pillanatában is megőrizzük.
Miért pont nárcisz?
A nárcisz világszerte a rákbetegek és az őket gondozó szervezetek szimbóluma, az életnek, a reménynek, a halál legyőzésének, a szeretetnek, a ragaszkodásnak a kifejezője. Támogatásukat kifejezve, nárcisz színében, sárga pólóban együtt teszik meg a 2 km-es távot gyerekek, ismert személyiségek, sportolók, önkéntesek és támogatók.
Akárcsak az elmúlt években, most is több iskola csatlakozott Budapesten és más településeken egyaránt, hiszen a Nárcisz Futás mára egy országos rendezvénysorozattá nőtte ki magát. 2012-ben már 22 városban rendezik meg a figyelemfelkeltő, karitatív programot. Debrecenben közel kétezren futottak és szeretnénk, ha a főváros is példát mutatna az aktív részvételével.
A nevezési díjból származó bevétel - ami gyerekeknek 100 forint, felnőtteknek pedig 700 forint- a rákbetegek többnapi fájdalomcsillapítását teszi lehetővé.
"Nagyon örülünk, hogy a Nárcisz Futás rendezvénysorozat már 3. évfordulóját ünnepli és évről évre egyre több résztvevőt üdvözölhetünk az eseményeinken. Meggyőződésünk, hogy a Nárcisz Futás és az ehhez hasonló programok, melyeknek célja, a figyelemfelkeltés és az összefogás az emberi méltóságért, erőt ad a betegeknek és az őket ápoló hozzátartozóknak és gondozóknak. Fontosnak tartjuk, hogy gyerekek is bekapcsolódjanak programjainkba, ezért külön örömmel tölt el, hogy egyre több iskola kapcsolódik be és vesz részt a futáson" - tette hozzá dr. Muszbek Katalin, a Magyar Hospice Alapítvány orvos-igazgatója.
A programhoz bárki csatlakozhat, a táv megtehető futva, gyalogolva, sétálva, kerekes széken vagy kísérővel, a lényeg a részvétel. Tegyünk egy lépést együtt az emberi méltóságért!