Az edzés jobban boldogít, mint a pénz

Azt már régóta tudjuk, hogy a rendszeres mozgás fizikailag és mentálisan is előnyös hatású. Egy friss kutatásból viszont az is kiderült, hogy mentális egészségünk szempontjából többet számít a sportolás, mint az, hogy mennyit keresünk.

A Yale és az Oxford egyetem szakemberei készítettek egy kutatást, amelyhez több mint 1,2 millió amerikai fizikai és mentális állapotáról gyűjtöttek adatokat. A tanulmány résztvevőinek el kellett mondaniuk, hogy hányszor érezték magukat mentálisan rosszul az elmúlt 30 napban, például stressz, depresszió, vagy érzelmi problémák miatt. Emellett pedig kérdéseket tettek fel nekik a jövedelmükkel és a fizikai aktivitásukkal kapcsolatban is. 75 féle mozgásformát soroltak fel nekik, amelyek között olyan hétköznapi tevékenységek is szerepeltek, mint a fűnyírás, a gyerekekkel való játék vagy a házimunka, de rajta volt a listán a súlyzós edzés, a kerékpározás és a futás is.

sport, mozgás, rendszeres testmozgás, boldogság, mentális egészség, pénz
Az edzés jobban boldogít, mint a pénz. Fotó: iStock

Nem a pénz a legfontosabb

A szakemberek azt állapították meg, hogy azok, akik rendszeresen mozogtak, általánosságban az év 35 napján voltak rossz mentális állapotban, a kevésbé aktívak pedig az év 53 napján érezték rosszul magukat. Emellett az adatokból az is kiderült, hogy a fizikailag aktív emberek éppen olyan jól érezték magukat, mint azok, akik nem mozognak rendszeresen, de éves szinten körülbelül 25 ezer dollárral többet keresnek. Vagyis a mozgás tulajdonképpen jobban boldogít, mint a pénz.

Nem szabad túlzásba vinni!

Ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy bár a mozgás és a sport hasznos, nem szabad túlzásba vinni, mert annak viszont már egészségkárosító hatása is lehet. A Yale Egyetem szakemberei szerint a fizikai aktivitás csak akkor van jó hatással a mentális állapotunkra, ha egy bizonyos időkereten belül maradunk. Az ezzel kapcsolatban végzett vizsgálatok során arra jutottak, hogy az ideális mennyiség a heti 3-5 edzés , amelyek egyenként 30-60 percig tartanak. Azoknak, akik ennél többet, illetve gyakrabban edzettek, kevésbé volt a stabil a mentális állapotuk, mint azoknak, akik mozgásszegény életmódot éltek.

Nem mindegy, mit sportolunk

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legjobb mozgásformák futás helyett - kattintson!

Az is sokat számít, hogy milyen típusú mozgást végzünk. A szakemberek szerint a társas mozgásformák, amelyeket másokkal együtt, csapatban végzünk, pozitívabban hatnak a mentális egészségünkre, mint azok, amelyeket egyedül űzünk. Azonban akkor sem kell aggódnunk, ha a csapatsportokat nem érezzük magunkénak. Bár a kerékpározás vagy az aerobik technikailag olyan mozgásformák, amelyeket egyedül csinálunk, ha edzőteremben, spinning- vagy aerobikórán űzzük őket, az ugyanúgy meghozza a maga pozitív hatásait. A lényeg, hogy rendszeresen mozogjunk, sose erőltessük túl magunkat, és olyan sportot válasszunk, amely közben jól érezzük magunkat.

Forrás: businessinsider.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra