Az eredmények szerint egy olyan videó megnézése, melyen valaki fut, növeli a megtekintő pulzusát, lélegzetvételének gyakoriságát, serkenti a bőrének vérkeringését, illetve fokozza a verejtékezését. A "kocogásuk" végén ezek az értékek náluk is visszatértek a nyugalmi tartományba. A kutatók kiemelték, hogy első ízben sikerült tudományos bizonyítékot találni az izmok szimpatikus idegrendszeri működésének növekedésére a fizikai aktivitás nézése során.
"Ezen idegi aktivitás mérése minden eddiginél pontosabb betekintést enged az emberi test fiziológiai válaszaira Dél-Sydney-i Egyetem Orvostudományi Karának munkatársa.
"Tudjuk, hogy a szimpatikus idegrendszer, amely a szív, a verejtékmirigyek , a vérerek és más szövetek működését befolyásolja, valódi erőkifejtés során növeli az aktivitását. Most azt is sikerült kimutatnunk, hogy egy futásról szóló filmrészlet olyan hatást gyakorol ránk, mintha mi magunk is mozognánk" - tette hozzá Macefield.
A kísérlet során vékony tűket helyeztek kilenc önkéntes külső idegére, hogy megmérjék a vérerekhez kapcsolódó idegrostok elektromos aktivitását. Így rendkívül pontos eredményekre sikerült szert tenni a szimpatikus idegrendszer működését és más fiziológiai paraméterek alakulását illetően.
A résztvevőknek először egy állóképet mutattak egy számítógép-monitoron, és így mérték meg az értékeiket. Ezután egy intenzíven futó embert ábrázoló, 22 perces videó következett.
"Bár a változás csekély volt, megfelelt a mozgásra adott fiziológiai válasznak" - nyilatkozta Macefield. "Mivel a megfigyelt egyének ellazult állapotban ültek, ezért biztos, hogy a tudatuk indukálta a folyamatot" - állapította meg a szakértő.