Keressünk egy edzőpartnert!
Sokat segíthet például, ha sikerül olyan edzőpartnert találunk, aki - legalábbis egy kicsivel - fittebb nálunk. Ez ugyanis már alapvetően motivációt jelent arra, hogy folyamatosan újabb és újabb kitűzött célunk legyen, és a közvetlenül a szemünk előtt lévő jó példa is ragadós. Egy tanulmány is igazolja, hogy akik mozgás közben olyasvalakivel vannak, aki edzettebb náluk, ösztönösen intenzívebben edzenek.
Iktassunk be változatosságot az edzésrutinba!
Nem számít, mennyire szeretünk mozogni, ha állandóan ugyanazt csináljuk és ugyanazokat a gyakorlatokat ismételjük, meg fogjuk unni. A szakértők azt javasolják, hogy 4 hetente érdemes beiktatni egy-egy új gyakorlatot, eszközt - tanulmány is igazolja, hogy akik így tesznek, azok kitartóbbak az edzéseikben.
Az is jó ötlet, ha legalább kétféle mozgásformát váltogatunk, például futást és jógát, pilatest és edzőtermi súlyzós edzéseket , kerékpározást és úszást - ez nemcsak mentálisan segít, de fittebbek is leszünk tőle, hiszen mindegyik mozgásforma másképp hat a testre, és más izmokat vagy készségeket fejleszt. A különféle mozgásformák mellett a különféle eszközöket is érdemes váltogatni, újakat kipróbálni: már egy fitt-ball , egy bosu labda, egy gumikötél, egy kettlebell vagy TRX-heveder beépítése is adhat egy kis extra motivációt a mozgáshoz.
Játsszunk csapatban!
Sokan amiatt unnak rá a mozgásra, mert ingerszegénynek találják az egyedül edzést. Nekik a legjobb, ha kipróbálnak néhány csapatsportot, mint a kosárlabda, a teremfoci, valamilyen köredzés vagy bármilyen csoportos óra. Ilyenkor ugyanis amellett, hogy a mozgás közösségi élménnyé is válik, a csapattagok kölcsönösen motiválhatják egymást a mélypontokon.
Szabad tér és zárt hely variálása
Érdemes variálni a szabad téren, illetve a zárt helyen végzett mozgást is. És nem kell mindig "hivatalosan" is edzésnek lennie az edzésnek - egy dombos terepen végzett rövidebb túra vagy akár tempós séta is ugyanúgy sportolásnak számít.
Forrás: care2.com