Nem ritka sérülés az izomszakadás, sok sportoló találkozik vele. A legveszélyeztetettebbek a 35 és 50 év közötti hobbisportolók, aminek oka az, hogy esetükben a regeneráció már lassabb, az izmok rugalmassága csökken, ugyanakkor a korcsoport lendülete és dinamikája még megvan.
Az izomszakadás esélye annál nagyobb, minél dinamikusabb az adott sportág, minél nagyobb az esély a hirtelen terhelésre: alapvetően ilyenek atlétikában a sprint számok, a foci, a squash és a tollaslabda. Ahhoz, hogy szakadás történjen, még bicsaklás sem szükséges .
Az izomszakadás tünetei
A részleges és teljes izomszakadás tünetei nem különböznek, egyedül a fájdalom mértéke lehet eltérő. Az, hogy a fájdalom mennyi ideig áll fenn, alapvetően attól függ, hogy a sérülés hol történt és mennyire komoly. Ha például az alsó végtag érintett, akkor azt nehezebb nyugalomba helyezni, mint például a felkart, emiatt regenerálódása is lassabb.
Nem ritka sérülés az izomszakadás, sok sportoló találkozik vele
Az izomszakadás kezelése
A kezelés egy része otthon is kivitelezhető: ez a pihentetés, a sérült terület fölpolcolása, jegelése. Ezen túl szükség lehet fizikoterápiás kezelésekre is. Műtétre izomszakadásnál csak ritkán kerül sor. Az izomszakadás a későbbiekben ritkán okoz problémát, az izmok funkciója az esetek döntő többségében tökéletesen, 100 százalékosan visszaáll.
Tudjon meg mindent az izomszakadás tüneteiről, kezeléséről, megelőzéséről Betegségek A-Z-ig rovatunk Izomszakadás szócikkéből !