"A természetnek helyreállító hatása van, segít a hatékonyabb és magasabb szintű gondolkodásban. Úgy gondoljuk, hogy a természet növeli a kreativitást" - magyarázta Ruth Ann Atchley, a tanulmány szerzője. Sőt a szakértő szerint ez a pihentető, relaxáló hatás olyan lehet, mint egy "pozitív drog".
Bár a kutatók eddig is tudták, hogy a természetben eltöltött idő jótékony hatású lehet, a kutatók most a hosszabb távú eredményekre voltak kíváncsiak. A szakemberek 28 év körüli önkénteseket kértek fel, hogy vegyenek részt egy kísérletben. A résztvevőket két csoportra osztották úgy, hogy az elsőbe 24 főt választottak, míg a másodikba 32 főt. Mindkét csoportot elvitték egy 4-6 napig tartó kirándulásra, de az első csoporttal a túra előtt íratták meg a kreativitásukat mérő tesztet, a másodikkal pedig csak utána.
Az eredményekből kiderült, hogy a teszteken az első csoport sokkal rosszabbul teljesített, átlagosan 40 százalékos volt a jó válaszok aránya, míg a második csoportban ez a szám 60-65 százalék volt. A kutatók úgy vélik, ez a különbség egyértelműen a természet pozitív hatásának volt köszönhető, mivel a túrára a résztvevők semmilyen elektronikus eszközt sem hozhattak el, ami zavarta volna nyugalmukat. A tanulmány a oldalain jelent meg.