Több kalóriát égetünk el
A hidegben megnő a szervezetünk energiaigénye, mert a hidegben nehezebb fenntartani a testünk maghőmérsékletét, ez különösen igaz lehet akkor, ha a szabadban sportolunk. A kalóriaégetés mértéke természetesen több tényezőtől is függ, így a testtömegünktől, a külső hőmérséklettől, illetve az elvégzett mozgásformától, de a tudat, hogy a szabadban való mozgással még hatékonyabb lehet az edzésünk, javíthat a motivációnkon.
Megerősítjük a szívünket
A hidegben jobban kell dolgoznia a szívünknek, hogy az oxigéndús vért eljuttassa a szerveinkhez, így a szív izmai is megerősödnek, fejlődnek, ez pedig később igen előnyös lehet. Az edzettebb szív ugyanis hatékonyabban működik, akár sportolás közben, akár a mindennapokban.
Jobban fogjuk bírni a hideget
Az első időkben valószínűleg rosszul fog minket érinteni, hogy a kellemesen meleg edzőterem helyett a hidegben és szélben kell edzenünk, de ahogy hozzászokik ehhez a szervezetünk, úgy lesz egyre könnyebb és könnyebb. Egy idő után pedig még akkor is jobban fogjuk bírni a hideget, ha éppen nem sportolunk. A szakemberek azonban figyelmeztetnek, hogy igazítsuk az elvárásainkat az időjárásainkhoz, és ne akarjunk ugyanúgy teljesíteni, mint amikor kellemesebb az idő.
Több D-vitaminhoz jut a szervezetünk
A rövidebb nappalok egyik legfőbb hátránya, hogy a szervezetünk D-vitamin-szintje jelentősen lecsökken, és nehezebben tudjuk feltölteni a vitaminraktárakat. Ha azonban többet mozgunk a szabadban, a szervezetünk több D-vitaminhoz jut, ez pedig megerősíti az immunrendszerünket, csökkenti a gyulladásokat és a szezonális depresszió tüneteit is.
Sokkal jobb lesz a hangulatunk
Mivel a szervezetünk keményebben dolgozik azért, hogy melegen tartson minket, endorfinból is többet termelünk, emiatt a hangulatunk is jobb lehet. A hideg és a relatív alacsony páratartalom stimuláló hatással van ránk, ezért az edzés végére boldogabbak, elégedettebbek lehetünk.