A fronthatás megszűnik, de a fejfájás marad
Szerdán már csak reggel, és már csak a Tiszántúlon érvényesül kettősfronti hatás , a frontérzékenyek helyzete napközben fokozatosan javul. Tehát, aki keleten él, annál eleinte még előfordulhat enyhébb fejfájás, illetve vérnyomás-ingadozás is, de utóbbi inkább csak a délelőtt első felében lesz jellemző. Aki az érintettek közé tartozik, az fogyasszon több folyadékot a nap folyamán, és részesítse előnyben a tojásból készült ételeket is .
Jó hír, hogy ki fog sütni a nap
Jó hír, hogy ezek a panaszok fokozatosan megszűnnek, az ország nagyobb részén pedig alapvetően kedvezően alakul az élettani helyzet. Javul a koncentrálóképesség, ennek következtében a teljesítőképesség is jobb lesz. A napos időszakokban kellemesen alakul a komfortérzet, a változó felhőzet és a többfelé megélénkülő szél miatt viszont ingadozó hőérzet lesz jellemző. Használjuk ki a napos időszakokat a D-vitamin raktáraink feltöltésére , hiszen a téli időszak fényszegény napjaiban erre gyakran nagyon kevés lehetősége nyílik.
A tartós fronthatás még akkor is kimeríthet, ha nem kifejezetten vagyunk frontérzékenyek. Stresszoldásra, a nyugodt alvás elősegítésére lefekvés előtt vegyen egy levendulás fürdőt , de akár a meleg, mézes tej is segíthet könnyebben álomba merülni. A méz továbbá az immunrendszert is erősíti. Az ízületi bántalmak viszont nem csökkennek számottevően, és még a következő napokban is többször kiújulhatnak - ez igaz mind a kopásos, mind a gyulladásos eredetű végtagfájdalmakra - figyelmeztet a Meteo Klinika .