Napközben többfelé kisüthet ma a nap, késő délutántól azonban északnyugat felől a kevésbé felhős tájakon is ismét megvastagszik a felhőzet – írja előrejelzésében a Kiderül, a Startlap meteorológiai oldala. Ami a csapadékot illeti, a ködös, rétegfelhőzettel borított területeken előfordulhat szitálás. A szél délnyugatira, délire fordul, de a nappali órákban csupán elsősorban az Alpokalján és a Kisalföldön kísérhetik élénk lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet jellemzően 7 és 12 fok között alakul, ugyanakkor a tartósan borult tájakon néhány fokkal hidegebb, a Dunántúlon helyenként melegebb is lehet.
Holnap többnyire közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, majd késő délutántól határozottan csökkenni kezd a felhőzet. Szórványosan előfordulhat szitálás, illetve kisebb eső, zápor. A délnyugati, majd nyugatira forduló szél többfelé megerősödik, egy-egy viharos széllökés is előfordulhat. A nappali csúcshőmérséklet 8 és 15 fok között várható.
Pénteken is hasonló időre számíthatunk. Többnyire gyengén vagy közepesen felhős ég mellett elsősorban északkeleten lehetnek erősen felhős, borult, ködös tájak. Számottevő csapadék ezzel együtt nem valószínű. Helyenként még megélénkülhet a nyugati, majd délnyugati irányú szél. A nappali maximumok 7 és 12 fok között alakulnak, északkeleten azonban valamelyest hűvösebb, 5-6 fok körüli csúcsértékeket mérhetünk.
Szombaton gyengén és erősen felhős, ködös tájak egyaránt lesznek, utóbbiak területén szitálás is lehetséges. A légmozgás mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 8 és 13 fok között alakul, de a tartósan borult vidékeken várhatóan nem emelkedik magasabbra a hőmérséklet 5-7 foknál.
Vasárnap szűrt napsütésre számíthatunk, majd a nap második felében fokozatosan ismét megvastagszik a felhőzet. Estig számottevő csapadék még nem várható, a déli, délnyugati szél viszont sokfelé megélénkül, néhol meg is erősödik. A hajnali mínusz 3 és plusz 5 fok közötti minimumok után délutánra 5 és 13 fok közé melegszik fel a levegő.