Az Országos Meteorológiai Szolgálat ( OMSZ ) előrejelzése szerint a Dunántúlon és északkeleten erősen felhős területek is lehetnek ma, másutt viszont inkább csak fátyol- és gomolyfelhők zavarják a napsütést. Délutántól aztán délkelet felől erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, így már országszerte egyre többfelé alakulhat ki zápor, zivatar, illetve eső. Az északi, északkeleti szél megélénkül, a Nyugat-Dunántúlon és az északkeleti megyékben, valamint zivatarok környezetében meg is erősödik.
A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 16 és 22 fok között változik, de délkeleten elérheti a 23-24 fokot is, míg a Nyugat-Dunántúlon csupán 10 és 16 fok közötti értékek valószínűek.
Éjszaka többnyire erősen felhős, borult lesz az ég. Országszerte számíthatunk esőre, záporra, kezdetben zivatarokra is, valamint az északi, északkeleti szél több helyen megélénkül, az Alpokalján meg is erősödik. A levegő hőmérséklete 3-10 közé hűl vissza hajnalra.
Csütörtökön sem várható napsütés, ellenben az ország túlnyomó részén számíthatunk esőre, záporra, néhol zivatar is kialakulhat. Többfelé kiadós mennyiségű csapadékra van kilátás, továbbá az északi, északkeleti szél is élénk marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Nyugat-Dunántúlon többnyire 6 és 10, a középső országrészben 11 és 15, keleten 16 és 19 fok között alakul.
A borús, esős, szeles idő a hét végére is megmarad. A hűvösebb tájakon pénteken mindössze 4-5 fokig kúszik fel napközben a hőmérő higanyszála, de szombaton és vasárnap sem várható melegebb 14-15 foknál.
Panaszokat okoz a nyír pollenje
A következő napokban a nyír pollenkoncentrációja országszerte jellemzően közepes, esetenként magas szintet érhet el - olvasható az OMSZ kedd reggel kiadott pollenjelentésében. A platán pollenszórása várhatóan a közepes-magas, helyenként a nagyon magas tartományban alakul, valamint helyenként magas lehet a fűz pollenkoncentrációja is.