4 módszer a téli betegségek távoltartására

A tél különös évszak, mert a hideg közelebbi kapcsolatba hozza az embereket, hiszen fedett helyre kényszeríti őket. Ez több személyes beszélgetésre, több társasági eseményre ad okot és lehetőséget, de ugyanakkor az időjárási körülményektől is támogatva a betegségek könnyebb terjedésének is utat nyit. De ki mondta, hogy a kórokozóknak kell győzniük?!

A fertőzések ellen a legbiztosabb védelmet természetesen az időben beadott oltások jelentik, de vannak más módszerek is, amelyekkel távol tarthatók a betegségek. Nézzünk négy könnyen alkalmazható, de hatásos módszert.

téli leves
Az ásványi anyagok és vitaminok pótlása nélkülözhetetlen az erős immunrendszerhez

1. Együnk sok zöldet!

Annak érdekében, hogy felül tudjon kerekedni a szervezetük a kórokozókon, vitaminokra és ásványi anyagokra van szüksége! Emellett a testünknek szüksége van melegítő ételekre, amelyek tele vannak tápanyaggal. Közéjük tartoznak az olyan immunerősítő ételek, mint a kelkáposzta, a sütőtök és a burgonya. Bármelyik egy finom, tartalmas téli leves fő alkotóeleme lehet. Ne feledkezzünk meg a narancsról, a citromról, a grapefruitról és lime-ról. A citrusfélék ugyanis tele vannak a C-vitaminnal , ami különösen nélkülözhetetlen az egészséges immunrendszer számára.

2. Ne aludjunk téli álmot!

Ha valaki most remete üzemmódba vált, s a téli hónapok alatt az ideje 90 százalékát zárt térben tölti, nem fogja kihúzni tavaszig a felhalmozott D-vitamin-készletével. Pedig a szervezet normális működéséhez nélkülözhetetlen a D-vitamin , ami többek között napfény hatására képződik a szervezetben. Ráadásul a napfény hatással lehet a hangulatunkra is, ami szintén befolyásolja a szervezetnek azt a képességét, hogy minél teljesebben felszívja az ételből a tápanyagokat. Ezért gondoskodni kell róla, hogy minden nap érjen bennünket napfény, de legalább is természetes fény. Ez különösen azoknak fontos, akik még sötétben mennek el reggel dolgozni, és este sötétben érnek haza.

3. Tisztálkodjunk rendesen!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Nem csak a rendszeres zuhanyzásról vagy fogmosásról van szó, hanem általában arról, hogy igyekeznünk kell tisztán tartani magunkat, ugyanis a kórokozók könnyen ránk tapadnak. Persze a kezünkre, illetve a télen is nyílt bőrfelületeinkre. Ehhez nem csak a cseppfertőzés vezethet el, hanem a fertőzött, koszos felületekkel való érintkezés is. Könnyű belátni, hogy a tömegközlekedésben egy kapaszkodó vagy leszállásjelző-gomb micsoda nagyszerű gyűjtőhely lehet a legkülönfélébb kórokozók számára. Ezért a szappanos kézmosás , sőt kézfertőtlenítés, a használati tárgyak (számítógép-klaviatúrák, telefonok, mobilok, szemüvegek stb.) antibekteriális tisztítókendővel való áttörlése segíthet elkerülni a betegségeket.

Szervezetünk folyamatosan alkalmazkodik a külső hőmérsékleti viszonyokhoz, így a téli hideg időjárás szélsőségeihez is. Hőszabályozásunk állandóan jelzi és folyamatosan biztosítja testünk kellő és állandó hőmérsékletét. Részletek!

4. Mindennapi tréning

Nem esik jól még sötétben felkelni csak azért, hogy némi testgyakorlást is legyen mikor beiktatni a napba. Ugyanakkor egy tanulmány, amely a British Medical Journal közölt, megállapította (1000 résztvevő adatainak elemzéséből), hogy azok, akik rendszeresen testgyakorlatokat végeznek, 50 százalékkal kisebb valószínűséggel betegszenek meg a téli időszakban az immunrendszerük javuló képességei miatt. Azaz, aki nem akarja nyomni az ágyat, jobban teszi, ha reggelente korábban kikászálódik egy kis futás vagy kondizás érdekében.

Forrás: myunidays.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.