A legtöbben rosszul használják ezt a konyhai eszközt

A maghőmérőnek is nevezett ételhőmérők fontos szerepet játszanak abban, hogy kiderítsük, hogy az adott fogás belseje is elérte-e a biztonságos fogyaszthatósághoz szükséges minimális hőmérsékletet. A legtöbben azonban nem megfelelően használják ezt az eszközt.

Szinte senki sem tudja helyesen használni az ételhőmérőt – hívta fel a figyelmet egyik friss Facebook-bejegyzésében az élelmiszeripari trendekkel és kockázatfigyeléssel foglalkozó Rizikometer.

ételhőmérő
A legtöbben rosszul használják az ételhőmérőt. Fotó: Getty Images

Hasznos, de csak ha helyesen használod

A Food Safety Magazine cikkére hivatkozva azt írták, a felhasználók 92 százaléka rosszul alkalmazza ezt a konyhai eszközt.

A maghőmérőnek kulcsszerepe van annak meghatározásában, hogy az étel elérte-e a biztonságos minimális belső hőmérsékletet, az eszköz azonban csak akkor mutatja a valós hőmérsékleti értéket, ha megfelelően helyezik el az élelmiszerben” – olvasható a posztban.

Hozzátették, nagy keresztmetszetű húsoknál különösen fontos, hogy használjuk (helyesen!) a maghőmérőt, ugyanis csak a pontos méréssel tudjuk garantálni, hogy a belső hőmérséklet elegendő az ételen belüli mikrobiális aktivitás megelőzéséhez.

Ebben is segít a maghőmérő

Ez az eszköz egyébként nem csak azt mutatja meg, hogy az adott étel jól átsült-e. Segítséget nyújt ahhoz is, hogy megállapítsuk, a fogás elérte-e az elvárt textúrát és szaftosságot. „Így a felhasználóknak nem csak vizuális jelek alapján kell dönteniük arról, hogy az étel elkészült-e” – mutatott rá a Rizikometer.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.