Természetes viszketés elleni szer
Egy kutatás szerint még a kóros viszketésben szenvedők tüneteit is képes enyhíteni a borsmentaolaj. Ha szükségét érezzük, testápolónkhoz vagy tusfürdőnkhöz is keverhetünk belőle néhány cseppet - írja a borsmentaolaj hatásairól szóló cikkében a womenshealthmag.com .
Serkenti a hajnövekedést
A háromszázalékos borsmentaolaj kutatások szerint serkenti a hajnövekedést , stimulálja a hajhagymákat és a fejbőrt, és erősíti a hajszálakat. Nem mellékes, hogy az illata is remek. Keverhetjük samponba, balzsamba, de közvetlenül a fejbőrre, illetve hajra kenve is jótékony hatású.
Antibakteriális hatású
Ha kifogyott a kézmosó szappanunk , kapjuk elő a borsmentaolajat, és dörzsöljük át vele nedves kezünket. Egy tanulmány szerint ugyanis 22 fajta baktériumot és 11 fajta gombát képes elpusztítani, ráadásul mentes a mesterséges adalékanyagoktól.
Fényvédő hatása is van
Természetesen semmilyen esetben nem helyettesítheti a naptejet , így ezzel ne is próbálkozzunk. Azt viszont jó tudni, hogy kutatások szerint az összes esszenciális olajfajta közül a borsmentának van a legerősebb fényvédő hatása. Emiatt ha szeretjük az illatát, naptejünkhöz, napolajunkhoz is egészen nyugodtan keverhetünk belőle.
Egészséges lesz tőle a körmünk
A borsmenta olaja gombaölő hatása miatt a körmöknek is nagyon jót tesz, és segít megóvni kéz- és lábkörmeinket a fertőzésektől.
Aknék, pattanások ellen is hatásos lehet
Mivel gyulladásgátló hatású, a borsmentaolaj pattanás elleni ecsetelőként is beválhat, megóvhatja a bőrt a felülfertőződéstől, a gyulladásoktól, továbbá a faggyútermelés szabályozásában is segíthet.
Növelheti az energiaszintünket, és javíthatja a hangulatunkat
Az aromaterápiában a borsmenta olaját energizálásra, a koncentrációkészség növelésére és hangulatjavításra használják, így párologtassuk gyakran, ha tehetjük, mivel ilyen szempontból is igen jótékony hatású.