Egy új tanulmány szerint minél több időbe telik otthonról a munkahelyre autóval beérni, annál kevésbé valószínű, hogy a nap folyamán mozogni fogunk és annál valószínűbb, hogy a csípő környékére plusz kilók telepszenek, így sokkal rosszabb lesz szívünk egészsége is - írja a HealthDay. /
A tanulmányhoz kapcsolódó kutatásban 4300 texasit kérdeztek meg. Senkinek nem volt még szívbetegsége, stroke-ja vagy cukorbetegsége. Azonban mindegyiküknek olyan munkájuk volt, amihez ingázniuk kell. 2000 és 2007 között minden résztvevőt átfogó orvosi vizsgálatoknak vetettek alá, beleértve a tesztfutásokat, melyek elsősorban a szív és a tüdő egészségére voltak kíváncsiak.
A kutatók arra világítottak rá, hogy az ingázás elveszi az időt a mozgástól és összefüggésbe hozható a magas vérnyomással, az elhízással és az általánosan rosszabb közérzettel és fittséggel. A hosszabb ingázások tehát tényleg ártalmasak lehetnek és valóban káros hatásuk van az egészségre - nem is beszélve a stresszről, amit a közlekedés jelenthet!
A szakemberek szerint a munkahelyváltás ugyan jó ötlet, ám nem mindig kivitelezhető. Sokkal fontosabb inkább az, hogy kreatív módszerekkel "csempésszünk be" némi mozgást a hétköznapjainkba: ebédszünetben sétáljunk vagy reggel, indulás előtt menjünk el kocogni . "Nem valószínű, hogy aki egy órát utazik, annak nagy kedve lesz felpattanni a futógépre, ha hazaért. De négyszer tíz perc mozgás ugyanannyit ér, mint egyszer negyven perc" - tette hozzá dr. Bryan Henry belgyógyász.