Hibák, amiket mosogatáskor követünk el

A világ állandóan változik, vele együtt a szokásaink is. Az alábbiakban körüljárjuk, hogy miként lehet a konyhában is egészségesebben és kevésbé pazarlóan mosogatni.

A mosogatás sokak által utált házimunka, amelyet azonban muszáj szinte minden nap megcsinálni. Ráadásul azt sem mindegy, hogy hogyan – bár egyszerűnek tűnik, nem árt tisztában lenni néhány dologgal. Szakértők szerint, a a mosogatás közben elkövetett "hibáink" egy része a túlfogyasztáshoz köthető, másik része egészségügyi kérdés. Sokan tehetünk azért, hogy a konyhában is egészségesebben és kevésbé pazarlóan éljünk. Az alábbiakban a prevention.com cikk e alapján összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

Kevesebb mosogatószert használjunk

Ha a mosogatónk úgy néz ki, mint egy kád, amit teletöltöttek habfürdővel, akkor egészen biztos, hogy túladagoltuk a tisztítószert – nehéz leöblíteni, és nyomot is hagyhat az edényeken. Érdemes arra is figyelni, hogy milyen összetevőket tartalmaz a mosogatószerünk – kerüljük azt, amiben klór, triklozán illetve egyéb erős fertőtlenítő szerek vannak.

Kevesebb vizet használjunk

A vízpazarlás egyik legjobb ellenszere, ha mosogatógépet használunk - egy gépi mosogatás alatt körülbelül nyolcadannyi víz fogy, mint egy kézinél. A legkevésbé takarékos megoldás az, ha folyó vízzel mosogatunk - ilyenkor érdemes speciális, víztakarékos fejet tenni a csapra.

Ne szivacsot használjunk

A sokak által használt mosogatószivacsokon szaporodnak el legjobban a baktériumok. Higiénikusabb megoldás természetes anyagból készült mosogatórongyot használni, amelyet naponta kitisztítunk, és hagyunk a levegőn megszáradni.

Nem a legjobb, ha szivaccsal mosogatunk
Nem a legjobb, ha szivaccsal mosogatunk. Fotó: Getty IMages

Takarítsuk ki a mosogatót

Ha piszkos mosogatóban mosogatunk, amit nem takarítunk és fertőtlenítünk ki rendszeresen, akkor hiába is várjuk, hogy az edényeink, evőeszközeink tiszták legyenek. Hasonló a helyzet a mosogatógépekkel - mindkettőt érdemes időről időre kitisztítani, erre a célra akár a sima ecet is megfelel.

Mit ne tegyünk soha mosogatógépbe? Sokak életét könnyíti meg a mosogatógép, de most összegyűjtöttük azokat a konyhai eszközöket, amiket jobb, ha mégsem tesszük bele. A részletekért kattintson !

Ne pakoljuk túl a mosogatógépet

Ha túl sok edényt teszünk a gépbe, akkor egészen biztos, hogy nem lesznek elég tiszták, mikor kivesszük őket, és azzal is számolnunk kell, hogy mosogatószer-maradványokat, ételmaradékot találunk rajtuk.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.