Hogy a legjobb kiolvasztani a húst?

Mit csináljunk, ha gyorsan kell kiolvasztani a mélyhűtőben lévő húst? A legbiztonságosabb módszer az, ha a mélyhűtőből áttesszük a húst a hűtőbe, ez viszont órákba telik, ennyi időnk pedig nem mindig van.

A hidegvizes módszer

Tegyük a fagyott húst egy simítózáras zacskóba, erre pedig vagy folyassunk folyamatosan hideg vizet vagy tegyük hideg vízbe, amit félóránként cserélünk.

Amiért jó: Gyorsabban olvad ki a hús, mint a hűtőben, az alacsony hőfok miatt pedig nem termelődnek rajta kórokozók, ráadásul nem is fog félig megfőni úgy a hús, ahogy a mikróban szokott, ha nem figyelünk oda eléggé. A hús ezzel a módszerrel egy óra alatt kiolvad.

Hogyan tároljuk a fagyasztott termékeket? A tudatos vásárlás nem csupán az alapanyagok megfelelő megválasztását jelenti, a gondos hazaszállítás és az otthoni tárolás legalább ilyen fontos, főleg akkor, ha hűtést igénylő vagy fagyasztott termékeket vásároltunk. Kattintson!

Amiért rossz: sokkal jobban oda kell figyelni erre, mintha mikróznánk vagy a hűtőben olvasztanánk. A hidegvizes módszert használva vagy félóránként le kell cserélni a vizet vagy folyamatosan folyatni kell a a húsra - igaz, ezzel biztosítani tudjuk az állandó hőmérsékletet. Figyelni kell arra is, hogy a zacskó ne eresszen, ennek hatására ugyanis a baktériumok kiszabadulhatnak, mi pedig takaríthatunk.

A fagyasztott húst mikróban és víz alatt is olvaszthatjuk
A fagyasztott húst mikróban és víz alatt is olvaszthatjuk. Fotó: iStock

A mikró

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Amiért jó: ez a leggyorsabb módszer, a legkényelmesebb, figyelni sem kell nagyon rá.

Amiért rossz: a mikrózás hatására a hús részben megfőhet, ez önmagában még nem annyira nagy gond. Ez viszont azt is jelenti, hogy a húst olvasztás után azonnal meg kell főznünk, hogy a baktériumok ne szaporodhassanak el a hús melegebb részein. Figyelnünk kell a csomagolásra is, ugyanis van olyan anyag, ami ráolvadhat a húsra, vagy megolvaszthatja a mikrózás során termelődő gőz. Ráadásul azt a habtálcát sem szabad mikróznunk, amelyre a húst csomagolták, ugyanis ezen folyamat során mérgező sztirének szabadulnak fel.

Mit tegyünk tehát?

Válasszuk a mikrót. Gyors, biztonságos, nem fogunk elfeledkezni a félig kiolvadt húsról sem. A hamburgereknél elég a kiolvasztás, ott még előolvasztani sem kell, csak az a lényeg, hogy a hamburgerhús belül is elérje a megfelelő hőmérsékletet, ne csak kívül. Viszont a mikrózás sem a legbiztosabb megoldás, úgyhogy van pár dolog, amire figyelnünk kell. Vegyük le a húst a habtálcáról, ha mikrózzuk és tegyük egy tányérra. Azonnal főzzük meg a húst, miután kiolvasztottuk.

A legbiztonságosabb módszer a hűtőben való kiolvasztás, úgyhogy tervezzük a főzést előre, ha ez megoldható. Az olvasztáshoz alacsonyabb, a főzéshez magasabb hőfokot válasszunk és használjuk egy hőmérőt a húshoz, hogy meglássuk, mikor érte el a kellő hőfokot.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.