Meddig veszélytelen tárolni az el nem fogyasztott kávét? – erre a kérdésre kereste a választ a Rizikometer. Az élelmiszeripari trendekkel és kockázatfigyeléssel foglalkozó csapat a német Ökotest cikkére hivatkozva azt írták, a Brémai Kémiai, Higiéniai és Állatorvosi Állami Laboratórium adatai szerint a szobahőmérsékleten tartott, levegővel érintkező kávéban a tárolás során elszaporodhatnak a mikroorganizmusok.
Mi okozhat gondot?
„A kész kávéban már ott vannak a kávészemek pörkölése és főzése során keletkezett savak, szénhidrátok, zsírok, fehérjék és ásványi anyagok is. A szobahőmérsékleten tárolt kávé összetétele ezért már fél-egy óra elteltével is megváltozik, és az ital jelentősen veszít érzékszervi tulajdonságaiból” – olvasható a bejegyzésben.
Az állott, újramelegített kávénak nemcsak az íze, de az egészségedre gyakorolt hatása is rosszabb.
Mit tegyél a maradék kávéval?
A szakértők azt tanácsolják, hogy a maradék kávét gyorsan hűtsd le, majd egy tiszta és zárt edényben tedd be a hűtőbe. „Így akár két napig is eláll anélkül, hogy mikrobiológiai szempontból veszélyessé válna” – jegyezték meg.
A kávéban és teában lévő koffein kimondottan jót tehet a szívnek, és súlyos betegségek kockázatát is csökkentheti – derítette ki egy frissen közzétett kutatás.