A meleg, mozgó szilikon ajkakkal ellátott szerkezet, amit úgy hirdetnek, hogy valódi intimitást tesz lehetővé, nagy port kavart a kínai közösségi média felhasználói körében – írja a CNN. A nyomásérzékelőkkel felszerelt eszköz állítólag képes utánozni egy valódi csókot úgy, hogy a felhasználó ajkainak nyomását, mozgását és hőmérsékletét reprodukálja. Ráadásul, hogy az élmény minél valóságosabb legyen, a mozdulattal együtt a csókolózó által kibocsátott hangokat is továbbítja. A mostanra már több százmilliós nézettséget elérő poszt alatti hozzászólók közül azonban míg sokan viccesnek találják az eszközt, számos kommentelő szerint közönséges és hátborzongató. Egyesek pedig aggodalmuknak adtak hangot, amiért kiskorúak is megvásárolhatják és használhatják.
Bárkinek a csókját érezheted
A felhasználóknak először le kell tölteniük egy mobiltelefonos alkalmazást, majd egy videóhívás indításával tudnak egymásnak csókot küldeni. Hogy pontosan hogyan, azt ide kattintva nézheted meg. A felhasználók feltölthetik csókjaikat az alkalmazásban, hogy a saját párjukon kívül mások is letölthessék azokat, így tulajdonképpen bárki bárkivel csókolózhat az eszközön keresztül, aminek jelenlegi ára egyébként 288 jüan (41 dollár).
A találmányt a Changzhou Vocational Institute of Mechatronic Technology szabadalmaztatta. A feltaláló, Jiang Zhongli egyetemi tanulmányai alatt távkapcsolatban élt a barátnőjével, ezért csak telefonon keresztül tudtak egymással kapcsolatot tartani. Ekkor született meg az ötlet. Egy hasonló találmányt, a Kissingert egyébként már 2016-ban bemutattak a malajziai Imagineering Institute-on. Ez azonban nem valósághűnek tűnő ajkakkal, hanem egy érintésérzékeny szilikonpárnával helyettesítette a valódi szájat.