Béres Alexandra: kismamaként adott egészségtanácsokat

Béres Alexandra idén várandósan járta végig a Richter Egészségváros állomásait. Mint elmondta, a legtöbb kérdést arról kapta, hogyan lehet a cukrot helyettesíteni.

Második éve vesz részt a különleges programsorozaton. Hogy érezte magát idén?

Csodálatos dolgom volt, hiszen az előadásom alatt Jaksity Katával beszélgetünk, aki szintén várandós volt, bár ő már előrébb volt néhány hónappal, mint én. Így általában az előadást egy kis női csacsogással kezdtük, amelyben a női témákat érintettük, mint a várandóság, a szülővé válás, a szülő felelőssége, akár a táplálkozás, akár a testmozgás terén. Majd áttértünk általánosságban az egészséggel kapcsolatos témakörre. A legtöbb kérdést a cukorral kapcsolatban kaptam, hogy milyen alternatíváink vannak, ha nem ehetünk, vagy nem szeretnénk cukrot fogyasztani.

Egyre jobban gömbölyödik. Mennyire tud segíteni a kismamáknak a Richter Egészségvárosban?

A célom, hogy minél több kismamának segítsek, egy picikét kismamázunk is az előadások során, de azért nem szeretnénk senkit elriasztani. Próbálok mindig olyan tanácsokkal szolgálni a közönségnek, amit haza tudnak vinni, és a saját életükben is meg tudnak valósítani. A gömbölyödés egyébként nagyon jó érzés, hihetetlenül nagyszerű úgy megélni egy nyarat, hogy az embernek nem kell behúznia a pociját - tette hozzá nevetve a fitneszguru. Én hiszek abban, hogy apró segítséggel, nagyon szép várandósága lehet bárkinek, és mozgással teli életmóddal az a nap is sokkal könnyebb tud lenni, amikor a baba megszületik.

Béres Alexandra

Várandós kismamaként talán még fontosabb az odafigyelés, a kiegyensúlyozott, vitamindús táplálkozás. Mire kell kiemelten figyelni a saját és a babája egészségének megóvásáért ebben az időszakban? Mit tanácsol a várandós kismamák számára, hogyan őrizzék meg saját maguk és babájuk egészségét?

Egy anya életében vannak olyan pillanatok, amikor a háttérbe kell vonulni és ez az időszak most nem rólam, hanem a babáról szól. Szeretnék mindent megadni a gyermekemnek és ezzel együtt bizonyos élelmiszerekre nincs szükségem, így abszolút hanyagolom az egyszerű cukrokat, az édességeket. A legfontosabb ebben az időszakban a természethez való visszatérés. Együnk bármilyen fajta zöldséget, gyümölcsöt, emellett vadat, halat, magvakat, tehát mindent, ami a természetben adódik. Nekem ebben az időszakban nagyon jót tesznek a könnyű tejtermékek , mint a túró, a natúr joghurt és a könnyű sajt. Igyekezzünk mindent mértékkel fogyasztani, hiszen ott a baba, így kevesebb hely jut egyszerre az ételnek, inkább többször, 3 óránként kell kevesebbet enni. Olyannyira, hogy most nem él az a szabály, hogy nem lehet 6 óra után enni, mert igenis szükség van rá. Vacsora után is érdemes egy utóvacsorát tartani, egy-két könnyű falatot beiktatni, hogy ne legyen túl nagy a vércukorszint ingadozás.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Mindemellett nagyon fontos, hogy a mozgás ne maradjon el ezekben a hónapokban, hiszen életünk egyik legnagyobb igénybevételére, arra a napra készülünk, amikor megszületik a kisbaba és akkor nagyon jó fizikai állapotban kell lenni az édesanyáknak. És ehhez viszont nem szabad 9 hónapon keresztül elhanyagolni a mozgást és a fizikai aktivitást.

Itt a nyár, a strandszezon. Mit tanácsol nőtársainak, hogyan hozzák könnyedén formába magukat?

Érdemes jövőre előre gondolkoznunk az alakformálás terén, és már januárban elkezdeni az alakformálást. Javaslom a rostdús táplálkozást, de kerüljük az egyszerű szénhidrátokat: a kenyeret, a krumplit, a interval edzést javaslom, ami azt jelenti, hogy nagyon lassan, szinte sétálva vagy eggyel gyorsabban kocogjunk 10 percet, majd végezzünk el 3 gyakorlatot: guggolás, fekvőtámasz, felülés, 20-20-20-at és utána kocogjunk tovább. Ezt végezzük el háromszor, akkor szép formásak, tónusosak lesznek az izmaink és jobban fogjuk érezni magunkat a strandon.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra