A Carnegie Mellon Egyetem friss tanulmánya cáfolja azt a hagyományos bölcsességet, hogy a több szex mérsékli a boldogságot.
Egy 2013-ban készült vizsgálat megállapította, hogy az emberek tartósan magasabb boldogságszintről számoltak be, ha növelték a szex gyakoriságát. És azok az emberek, akik azt hitték, hogy kevesebb szexben van részük, mint társaiknak, kevésbé érezték magukat boldognak, mint azok, akik azt hitték, hogy több szex jut nekik, mint másoknak.
A Carnegie Mellon (CMU) kutatói a vizsgálatukba 128 egészséges házas embert vontak be 36 és 65 éves kor között, hogy kiderítsék, a szexuális frekvencia befolyásolja-e a boldogságot.
A párokat véletlenszerűen osztották be csoportokba. Az egyik csoportban arra kérték őket, hogy duplázzák meg a szexuális együttlét heti gyakoriságát, szemben azzal a csoporttal, amely nem kapott utasítást a szex gyakorlási frekvenciájának megváltoztatására.
A párok a kísérlet indulásától fogva online kérdőíveket töltöttek ki, hogy mérni lehessen minden nap az állapotukat jellemző változókat a 3 hónapos kísérleti időszak folyamán. Végül egy exit felmérést is készítettek az összehasonlítások érdekében.
A CMU csapata megállapította, hogy azok a párok, akiket több szexre utasítottak, a boldogság kismértékű csökkenéséről, alacsonyabb szexuális vágyról és a szex csökkenő élvezetéről számoltak be.
Ezek az eredmények azonban nem perdöntőek a kutatók szerint sem. Ha kötelességszerűen kell szexelni, az lehangoló lehet, szemben azzal, amikor ösztönzőek a körülmények. George Loewenstein, a kutatás vezetője úgy véli, hogy a párok többségének kevesebb szexben van része, mint ami jó volna nekik, és a magasabb szexuális frekvencia a legtöbbjüknek előnyös volna .
Forrás: www.medicalnewstoday.com