A legtöbb kismama fején átfut a gondolat, hogy vajon egyáltalán biztonságos-e szexelni a várandósság idején. Jó hír, hogy amennyiben nem veszélyeztetett terhességről van szó, vagy a kezelőorvos egyéb okból másképp nem rendeli, nyugodtan lehet élvezni az együttléteket. Tévhit, hogy a férfi pénisze megsértheti a babát, ahogy az is, hogy az orgazmus idő előtt beindíthatja a szülést. Nem kell tehát kilenc hónapon át önmegtartóztatást gyakorolnia a kismamának – arra viszont nem árt felkészülni, hogy az egyébként szokásos mozdulatok ilyenkor más hatást válthatnak ki.
A második trimeszterben a legjobb
A legtöbb nő a terhesség első hónapjában kevésbé kívánja az együttléteket, részben a rosszullétek és a fáradtságérzet miatt, de sokan tapasztalnak hüvelyszárazságot is, amelyben közrejátszanak a hormonváltozások is. Amennyiben így érzünk, beszéljünk erről nyíltan párunkkal, ne szégyenkezzünk!
A második trimeszterben enyhülnek a kellemetlen panaszok, viszont még a pocak nem olyan nagy és nehéz, hogy korlátozza a mozgást, ezért a kismamák libidója ilyenkor magasabb. Mindeközben a megnövekedett vérbőségnek és hormonoknak köszönhetően érzékenyebbé válik a mellbimbó, a hüvely és csikló, ezért a várandós nők gyorsabban elérhetnek a csúcspontra, maga az orgazmus pedig hosszabb és intenzívebb lehet.
A terhesség utolsó heteiben viszont már több kismama panaszkodik arra, hogy nem tudja igazán élvezni a szexet, az orgazmusig is nehezebben jut el. Ennek oka abban keresendő, hogy a növekvő magzat egyre nagyobb nyomást gyakorol a hüvely és méh izomzatára.
Nem kell azonnal megijedni
Az orgazmus méhösszehúzódásokat vált ki, amelyek várandósság idején erősebbek lehetnek és akár percekig is eltarthatnak. Nem kell aggódni, ez természetes jelenség! A has megkeményedését, a magzat intenzívebb mozgását, valamint enyhe görcsölést is kiválthat az összebújás. Ha túl kellemetlennek éreznénk ezeket, segíthet egy meleg vizes zuhany vagy az, ha beveszünk egy extra adag magnéziumot. Amennyiben viszont a szex során éles, szúró fájdalmat tapasztalunk, a biztonság kedvéért tartsunk szünetet, és ha a panasz nem múlik, konzultáljunk orvosunkkal. A fertőzések elkerülésének érdekében pedig a szokásosnál is jobban figyeljünk a higiéniára, bizonyos betegségeket ugyanis a magzat is elkaphat.