A hálószobai problémákért sokan a stresszt, az alkoholfogyasztást vagy a párkapcsolat változásait teszik felelőssé. Ha viszont nem egy-egy alkalomról van szó, hanem ismétlődő problémát jelentenek a merevedési zavarok, a kudarcélményekbe és a szégyenérzetbe való belesüppedés helyett érdemes a kiváltó okot megtalálni - ennek kezelésével újra minden rendben mehet a hálószobában.
Ha a súly magas, vagy a tesztoszteron kevés
Egy, a Metro.co.uk által megkérdezett tanácsadó szerint ötből négy merevedési zavarokkal küzdő férfi túlsúlyos vagy elhízott. A 30-as vagy annál magasabb testtömegindex pedig megháromszorozza az erekciós problémák kialakulásának kockázatát.
Egy másik probléma a tesztoszteronhiány, ami becslések szerint az 50 és 79 év közötti férfiak legalább 8 százalékát érinti - mondja egy másik szakértő, Dr. Janine David, aki a merevedési zavarok specialistája.
„Ráadásul a tesztoszteronhiány számos más betegséggel is összefügg, beleértve az elhízást, a csontritkulást és a kognitív hanyatlást. Gyakran észrevétlenül és kezeletlenül maradhat, mivel az olyan tüneteket, mint a gyenge koncentráció, a fáradtság és a depresszió, gyakran az öregedés jeleinek tulajdonítják” – fogalmaz a szakember.
Merevedési zavarok: lelki ok vagy kezeletlen betegség is okozhatja
Ahogy a hétköznapokon, úgy a hálószobában sem csak az számít, testileg hogy vagyunk és mit tudunk, hanem a lelki egészségünk is fontos szerepet kap. És a merevedési zavar gyakran gyökerezik pszichológiai problémákban, mint például a szorongás, a depresszió és a szexuális gátlások, különösen a fiatalabb korosztálynál.
Az idősebbeknél sem zárhatók ki a lelki okok, de náluk az erekciós problémák leggyakoribb oka a pénisz vérellátásának hiánya, ami gyakran a férfiak szív- és érrendszeri egészségének indikátora.
A fent említett okokon túl a merevedési gondok hátterében előfordulhat, hogy komolyabb betegség áll, mint például cukorbetegség, Parkinson-kór, vagy kezeletlen alkoholizmus. Ezért is fontos rendszeres probléma esetén felkeresni a háziorvost, hogy fény derüljön a kiváltó okokra, illetve legszerencsésebb esetben mielőbb sikerüljön kizárni a súlyosabb betegségeket.