Egy tanulmány szerint ugyanis az emberi genomban 38 olyan terület található, amelynek köze van ahhoz, mikor kezdjük az aktív szexet . Ezek a pontok több génre is hatással vannak, többek között olyanokra is, amelyek a pubertás időzítését vagy a kockázatvállalási szokásokat szabályozzák.
A Nature Genetics magazinban megjelent tanulmány szerint ezek a DNS-variánsok felelősek negyedrészben azért, hogy mikor veszíti el az ember a szüzességét. A maradékért a környezeti és kulturális hatások illetve az egyéni döntés felel.
A kutatók egy 125 ezer ember alkotta mintát tanulmányoztak. A 40 és 69 év közötti felnőttek vérmintáját elemezve arra is választ kaptak, mikor vesztették el az alanyok szüzességüket . A középérték egyébként 18 éves kor volt.
Ezután a kutatók ugyanezeket a variánsokat keresték egy nagyobb adatbázisban ahol ugyan a szüzesség elvesztését nem tudták pontosan, de azt igen, hogy mikor született az első gyermekük, s a két esemény szoros genetikai összefüggést mutat. Az eredmények igazolták az első felmérést.
Most, hogy kiderült, a genetikának is komoly szerepe van a szüzesség elvesztésében, a szakértők megfelelőbb programokat dolgozhatnak ki a fiatalok felvilágosítására, ami hosszabb távon kevesebb nem kívánt terhességet és nemi úton terjedő betegséget jelent.
Forrás: sci-tech-today.com