A kutatást vezető Kazim R. Chohan, a New York Upstate Orvosi Központ Egyetemének szakembere ezért azt tanácsolja, azok a párok, akik gyermekvállalásra készülnek , alaposan járjanak utána, milyen terméket vásárolnak.
A kutatócsoport több terméket is bevizsgált, melyek közül kettő már nem is kapható az üzletekben, és ezek addig nem is kerülhetnek vissza a polcokra, amíg az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalának a jóváhagyását meg nem kapják. A vizsgálat során a szakemberek 22 egészséges donortól vettek spermamintát, majd azokat kémcsőben egy-egy órára öt különböző síkosító környezetébe helyezték, és ezután megvizsgálták, melyik esetben miként változott a spermák mozgékonysága és minősége.
Az eredmények azt mutatták, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható síkosítók egy kivételével mind rontottak a spermák minőségén, illetve lassították azok mozgását. A szakemberek ezek után a repceolaj, a babaolaj, a szezámolaj és a mustárolaj hatását is megvizsgálták, melyek közül az első kettő semmilyen befolyással nem volt a spermákra, a harmadik azonnali hanyatlást okozott azok mozgékonyságában, utóbbi viszont épp ellenkező hatást ért el, vagyis a spermák hiperaktívvá váltak tőle.
A mustárolajat egyébként azért tesztelték a kutatók, mert a bangladesi szexmunkások körében igen nagy népszerűségnek örvend, gyakran használják hüvelyi síkosítóként, illetve a baktériumok kiirtására.
Barry Behr, a Stanford Egyetemen működő Orvosi Központ meddőséggel foglalkozó részlegének igazgatója a fentiek fényében síkosításra a kereskedelmi forgalomban kapható szerek helyett babaolajat vagy ásványi olajakat ajánl, mivel ezek természetes összetevőkből állnak, és nem károsítják a spermát, így a teherbe esés esélyét sem rontják.