„Nagyon szeretem a páromat, de nem érzem kielégítőnek a szexuális életünket. Az eddig együtt töltött 18 hónap alatt csak egyszer tudott eljuttatnia a csúcsra, ráadásul a libidónk sem egyezik” – kezdte levelét egy fiatal nő, aki problémájával kapcsolatban még a The Guardian szakértőinek véleményét is kikérte. Mint azonban írta, nem is ez a legnagyobb problémája.
„Évek óta tudom, hogy biszexuális vagyok”
Ahogy azt a levélíró bevallotta, ő már évek óta tudja, hogy biszexuális, és bár a jelenlegi heteroszexuális és monogám kapcsolata komolynak tűnik, ő úgy érzi, valójában szívesebben töltené az élete hátralévő részét egy nővel, mint egy férfival. Éppen aktuális viszonyát viszont nem akarja egy vágy miatt tönkretenni.
Beszéltünk a problémáinkról, de semmi sem változott, még több hónapnyi próbálkozás után sem. Szeretnénk jobbá tenni a kapcsolatunkat, de úgy érzem, fizikailag nem vagyunk rá képesek” – olvasható a levélben.
„Ha nem követed a vágyaidat, az megbánáshoz és haraghoz vezet”
A kétségbeesett olvasónak Pamela Stephenson Connolly pszichoterapeuta válaszolt, aki a szexuális problémák kezelésére specializálódott. A szakérő szerint a pár talán egyezségre tud jutni annak érdekében, hogy fenntartsák a kapcsolatot, de a nő igényei is kielégüljenek. Ez azonban minden érintett számára komoly kihívást jelenthet. Ha azonban ez nem működik, akkor az olvasónak meg kell hoznia a döntést: mire vágyik valójában hosszú távon?
Nyilvánvalóan nyugtalan vagy, és vágysz arra, hogy valaki jobban kielégítse a vágyaidat, ezért kíváncsi lennék, vajon mi akadályoz meg abban, hogy más lehetőség után nézz? Érthető, ha értékesebbnek tartod a stabil kapcsolatot, amellyel rendelkezel, mint a szükségletedet, hogy önmagad lehess az ágyban. De szerintem te is tisztában vagy azzal, hogy ha nem követed a valódi vágyaidat, az megbánással és haraggal teli élethez vezethet” – figyelmeztette az olvasót a szakember.
A terapeuta azt tanácsolta a nőnek, hogy tudjon meg minél többet a valódi igényeiről, illetve térképezze fel annak lehetőségeit, hogy ezeket a vágyakat a lehető legjobban ki is elégíthesse. Mi pedig ugyanerre biztatnánk minden hasonló cipőben járó olvasónkat.
A szexuális irányultságok sokszínűségéről ma már egyre többet tudunk, azonban nem feltétlenül lehet mindig egyértelműen megállapítani, hogy mi magunk pontosan hova is tartozunk. Ha esetleg már foglalkoztat egy ideje a gondolat, hogy talán te is a demiszexuálisok táborát erősíted, korábbi cikkünk segíthet közelebb kerülni a válaszhoz.