7 természetes módszer allergia ellen

Tavasztól őszig nagy gondban lehetünk, ha az allergia gyakori vendég nálunk. Még ha meg is úsztuk az előző évet szipogás és könnyezés nélkül, egyáltalán nem biztos, hogy ez az idei szezonban is sikerülni fog. Kivéve, ha nem próbáljuk ki az alább összegyűjtött természetes allergiakezelési módszerek valamelyikét.

1. Akupunktúra

Azok az allergiás betegek, akik négy héten át heti három akupunktúrás kezelést kaptak, sokkal kevesebb allergiás tünetet mutattak, mint azok, akiket nem kezelték tűvel, olvasható az European Journal of Allergy & Clinical Immunology szakfolyóiratban. A kutatók nem tudják még pontosan, hogy a tűszúrás miként fogja vissza az orrdugulást, de azt gyanítják, hogy a szervezet immunválaszait serkentik a kínai gyógyászat ezen alapvető módszerével.

2. Probiotikumok

Szembajok Bedagadt a szeme? Sokat dörzsöli az allergia miatt? Íme néhány jótékony gyógynövény, amellyel házilag is kezelheti szemeit! Kattintson!

Azt már eddig is tudhattuk, hogy az olyan probiotikumok , mint a kombucha vagy a kimcsi, jót tesznek a gyomrunknak, de azt nem, hogy allergiánk eltüntetésében is segíthetnek. A Clinical & Experimental Psychology szaklapban olvasható egy tanulmány, amely szerint a probiotikumok jó részében megtalálható Lactobacillus paracasei ST11 csökkenti az időszakos allergiában szenvedők orrdugulását. A kutatók úgy vélik: a probiotikumok hatására helyrebillen testünk citokin-egyensúlya és mindezzel immunrendszerünk is. A tanulmány résztvevői naponta 40-90 milliárd CFU kolóniaképző egységnyit fogyasztottak aludttejben - de ha nem veszünk részt tanulmányokban, akkor 10-20 milliárdnál több egység beszedése előtt inkább konzultáljunk háziorvosunkkal.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

3. Spirulina alga

A spirulina algában nemcsak nagy mennyiségű B12-vitamin és fehérje található, hanem allergiánkon is javíthat. Az European Archives of Oto-Rhino-Laryngology szaklapban publikált tanulmányból például az derül ki, hogy ha fél éven át minden nap 2000 milligrammnyit fogyasztunk belőle (ez körülbelül egy teáskanálnyi spirulinapor egyharmada), sokkal kevesebb orrdugulással és tüsszögéssel kell számolnunk. Érdemes ezt is kipróbálni, akár a reggeli turmixban, akár más ételkiegészítő formájában.

4. Orrspray

Nemcsak szipogásunkon vagy tüsszögésünkön segíthetnek a sós oldatok, hanem csökkenthetik annak esélyét is, hogy más orvosságot szedjünk allergiánkra. A University of Cologne egyik kutatása ugyanis rámutat: a 7 héten át kezelésszerűen használt orrspray 28 százalékkal csökkenti az allergiás szimptómákat és 62 százalékkal csökkenti annak esélyét, hogy más orvosságot is szedjünk. Ez valószínűleg azért van, mert a sós oldat remekül kimossa belőlünk a szennyet, az allergéneket és a szennyeződéseket.

Allergia ellen hasznos gyógymód az orrspray

Allergia ellen hasznos gyógymód az orrspray

5-6. Immunterápia

Ismert módszerről van szó: nem gyógyszereket kapunk a szimptómák ellen, hanem egy injekció révén elhelyezik bőrünk alatt az allergént és hagyják, hogy immunrendszerünk magától kialakítson rá egy erős ellenválaszt (hosszú időszakról, akár 3-5 évnyi időtartamról beszélünk ebben az esetben). Ennek elteltével teljesen érzéketlenek leszünk a szóban forgó allergénekre, nem lesznek rájuk jelentős reakcióink. Az American Journal of Rhinology & Allergy adatai szerint az éves immunterápiában részesülő betegeknél mintegy 43 százalékkal csökkentek a szimptómák azokhoz képest, akik évszakosan kapták meg az oltásokat, úgyhogy az időzítéssel is érdemes kalkulálnunk: faggassuk ki erről is orvosainkat!

Egy másik fajta, de hasonló immunterápia-módszer nem injekcióval dolgozik: az allergének koncentrált dózisait nyelvünk alatt kell elhelyeznünk, testünk lassan, de biztosan elnyeli az allergéneket és immunitást szerez rá: ehhez pedig 3-5 évig kell heti háromszor adagolnunk nyelvünk alá az allergéneket. A Medicina Universitaria szaklapban publikált tanulmány szerint 24 hétnyi kezelést követően 94 százalékkal kevesebb gyógyszert szedtek az allergiás panaszokkal szenvedők.

Fáj-e az akupunktúrás kezelés?

7. Edzés

Tudjuk, hogy borzasztóan hangzik, miért is akarnánk tüsszögés, hunyorgás és köhögés közben még izzadni is. Rossz kérdést teszünk fel, ugyanis ez képes csökkenteni a tüneteket. Thai kutatók mutattak rá arra, hogy ha csak félórás mérsékelt erősségű edzést folytatunk, 83 százalékkal kevesebb orrdugulással, viszketéssel, tüsszögéssel kell számolnunk: az edzéseknek ugyanis vélhetően gyulladáscsökkentő hatása van az orrjáratokra.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.