A számos masszázstípus közül kedvünk szerint választhatunk frissítő fej- vagy talpmasszázst, de akár az egész testre kiterjedő, kozmetikai kezeléssel egybekötött vagy zsírégető masszázst is. Ha azonban ennél többre vágyunk, válasszuk az ajurvédikus kezelést, amely egy csodálatos utazás, amelynek a vége a tökéletes egyensúlyi állapot.
"A relaxáló hatású, frissítő ajurvédikus kezelések megtisztítják a szervezetet a testben felhalmozódott, betegséget okozó méreganyagoktól. Beindítják a szervezet öngyógyító mechanizmusát - lehetővé téve a hosszú távú regenerálódást - miközben természetes módon megteremtik és megőrzik a test egyensúlyi állapotát. Ez az ajurvédikus masszázs, amely egyedi élményt nyújt és tökéletesen ellazítja a vendégeket annak ellenére is, hogy a kezelés egy speciális faágyon, a drónin történik" - mondta Páger Árpád, a Budai Egészségközpont Selfness Programjának masszázsterapeutája.
Abhyanga masszázs
A finom masszázs nyugtatja az idegrendszert, elűzi a feszültséget az izmokból, és erősíti azokat, táplálja a testet, valamint fokozza az állóképességet. Mindemellett elősegíti a nyugodt alvást, puhává, bársonyossá teszi a bőrt, késlelteti a ráncok kialakulását, és fokozza a bőr ellenálló képességét a bőrbetegségekkel szemben.
Thalodal masszázs
Egész testre kiterjedő kényeztetést kínál, amely erőteljesebb, határozottabb mozdulatok segítségével lazítja fel a feszült izmokat, annak érdekében, hogy az energiák jobban áramolhassanak a szervezetben. Ez, a marma pontok stimulálásával - amelyek különböző belső szervekkel vannak összeköttetésben - serkentőleg hat a belső szervekre, és megfelelő működésre ösztönzi a keringést. A masszázs pozitív hatással van a nyirokrendszer működésére, segít eltávolítani a szövetekből a felgyülemlett nyirokfolyadékot. Növeli az ellenálló képességet a fizikai és mentális terheléssel, a szorongással , a levertséggel és a nyugtalansággal szemben.
Rendszeres alkalmazásával csökkenthető a rutinszerű munka, a mentális stressz vagy a túlterhelés miatt fellépő kimerültség. Ha feszülten, nyugtalanul érkezünk is a masszázsra, garantált, hogy ennek a meleg, kellemes illatú gyógynövényekből készült olajokkal végzett szeánsznak a végére újult energiával, lendületesen fogunk felállni a masszázságyról.
Ajurvédikus masszázs: mit kell tudni róla?
Padabhyanga
Léteznek olyan masszázsfajták is, amelyek csak a test egy adott területére koncentrálnak. A Padabhyanga például egy meleg ajurvédikus olajjal végzett indiai lábmasszázs, melynek során a lábszárat, a lábfejet és a talpat masszírozzák, valamint bizonyos marma pontokat kezelnek helyi nyomással, körkörös dörzsöléssel. Az itt található idegvégződések stimulálása révén képes a kezelés az egész testre pozitív hatást gyakorolni.
Fejmasszázs
A felmelegített ajurvédikus gyógyolajjal végzett Ajurvédikus fejmasszázs a keringési és idegrendszerrel együttműködve segíti az oxigéndús vér eljutását a nyak, a fej, a váll felszíni és mélyen fekvő szöveteihez. A masszázshoz használt olaj beivódik a fejbőrbe, egészen a hajhagymákig, így táplálja és erősíti a hajat, a fejbőrt. Ennek köszönhetően hajunk ragyogó fényűvé válik, fejbőrünk egészsége helyreáll.
A masszázs segít megelőzni és megállítani a hajhullást és a kopaszodást , sőt a korai őszülést is gátolja. A homlok- és szemöldökmasszázs javítja a látást és a koncentrálóképességet, de alkalmas a fejfájás kezelésére és megelőzésére is. A fej izom- és idegszálainak ellazításával javítja a keringést, amely egyaránt frissítőleg hat az elmére és az egész testre.
"Az ajurvédikus masszázs pozitívan hat többek között a bőrre, a bőr alatti szövetekre és a nyirokrendszerre. De ami legalább ennyire fontos, pozitív hatással van a lélekre is. Ez pedig segít abban, hogy egyensúlyba kerüljünk önmagunkkal" - tette hozzá Páger Árpád.