Az februári számában megjelent kutatásban 422 fű- és pollenallergiában szenvedő beteget vizsgáltak, és kimutatták, hogy azok, akiket véletlenszerűen tizenkét akupunktúrás kezelésre osztottak be, nagyobb mértékű javulást tapasztaltak, mint azok, akik nem estek át ilyen kezelésen.
Az akupunktúrás csoport tagjai a tünetek nagyobb mértékű enyhüléséről számoltak be, és nyolc hét elteltével kevesebb antihisztaminra lett szükségük. Az előnyök azonban a következő nyolc hét elteltével elmúltak. Ez viszont a kutatás vezetője, Dr. Benno Brinkhaus, a berlini Charité Intézet munkatársa szerint még nem jelenti azt, hogy az akupunktúra hatásai elhalványulnak. A szénanátha tünetei a kutatás 16. hetében is sokkal enyhébbek voltak mindhárom betegcsoportban, és Brinkhaus szerint ez valószínűleg annak volt köszönhető, hogy a pollenszezon éppen akkor áldozott le.
Dr. Harold Nelson, a denveri National Jewish Health kórház szakértője szerint azonban bár a kutatás megfelelő alapossággal készült, és azt mutatta, hogy az akupunktúra hasznos , nem biztos, hogy a betegek vállalják az akupunktúrás kezelések kényelmetlenségét és költségét, különösen azért, mert egyszerűbb módszerekkel is lehet kezelni a rendellenességet. "Nem tudom, hány beteg fogja végigvárni a sort az akupunktúrás orvosnál, elviselni 12 alkalommal a 20 perces tűkezelést, amikor nazális sprayt is használhatnak" - mondta Nelson, aki a gyulladáscsökkentő kortikoszteroid tartalmú orrspray-kre utalt, amelyeket a berlini kutatásban nem vizsgáltak. A kísérletben antihisztaminokat vizsgáltak, amelyek nem a leghatékonyabbak a szénanátha kezelésében. Nelson szerint ugyanakkor az akupunktúra jó alternatíva lehet azoknak a betegeknek, akik mindenképpen el szeretnék kerülni a gyógyszeres kezeléseket.