Gyógynövények emésztési zavarokra

A túl nehéz, zsíros, fűszeres, csípős fogások, az alkohol és a szénsavas üdítők, a túl sok koffein még a vasgyomrúak emésztőrendszerét is irritálhatja. Milyen természetes megoldást találhatunk ezekre a problémákra?

A legjobb gyógynövények gyomorfájásra

Érdemes kihasználnunk a gyógynövények erejét. A gyógyteákat ihatjuk evés előtt vagy után, javíthatjuk velük a tápanyagok felszívódását, csökkenthetjük a kellemetlen tünetek (például a fokozott gázképződés, a gyomorégés vagy a reflux) megjelenésének rizikóját, de azt is biztosíthatjuk, hogy az elfogyasztott táplálék gond nélkül haladhasson végig az emésztőcsatornán.

A gyomrot is nyugtatja A citromfű nemcsak finoman ízesíti ételeinket, de még egészségünk szempontjából is igen sokoldalúan felhasználhatjuk. Antidepresszáns, nyugtató valamint gombaellenes hatású. Ismerje meg, kattintson! Az egyik legnépszerűbb gyomorgyógyító növény a gyömbér. Számtalan probléma esetén alkalmazhatjuk, például hasfájás, hányinger, gyomorégés, puffadás vagy gázképződés ellen is bevethető. A várandós kismamák reggeli hányingerét is enyhíti. Elkészítéséhez egy teáskanálnyi frissen reszelt gyömbért forrázzunk le két deci vízzel, fedjük le, majd öt perc után szűrjük le. Mézzel édesíthetjük.

Szintnén népszerű gyógynövény a borsmenta, melyet főleg akkor érdemes bevetni, ha egy-egy nagyobb lakoma során túlterheltük a gyomrunkat. A hányingert, a rosszullétet és a puffadást is említi a borsmenta, ha azonban gyomorégéssel vagy refluxbetegséggel küzdünk, legyünk óvatosak. A borsmenta ugyanis irritáló lehet, és éppen az ellenkező hatást válthatja ki, mint amelyiket szeretnénk.

Melyek a legjobb gyógynövények gyomorfájásra?
Melyek a legjobb gyógynövények gyomorfájásra?

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Nyugtassuk a gyomrunkat gyógynövényekkel!

Ha a puffadással, fokozott gázképződéssel, hányingerrel vagy rosszulléttel küzdünk, a citromfűteát is kipróbálhatjuk. Ez ráadásul nyugtató hatású is egyben, emellett jóval kíméletesebb a gyomor nyálkahártyájához, mint a borsmenta, így azok is kipróbálhatják, akik a borsmentára rosszul reagálnak.

Gyomornyugtató hatásairól híres a kamillatea , ezért ha hasfájással, hányingerrel, hasmenéssel együtt jelentkező betegségünk van, a kamillatea gyors enyhülést hoznak. Akkor is érdemes kamillateát inni, ha szeretnénk javítani a tápanyagok felszívódását. A kamilla nyugtató hatású, és a pihentető alvásban is segíthet.

A máriatövisből készült gyógyteát elsősorban azoknak ajánljuk, akik gyakran fogyasztanak zsíros ételeket. A máriatövist ugyanis a máj gyógynövényének tartják, serkenti annak működését, fokozza bizonyos emésztőenzimek kiválasztását is. Akkor is támogathatjuk a máj munkáját a máriatövissel, ha egy-egy alkalommal túl sok alkoholt fogyasztottunk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Borult idő várható. Egy nyugatról kelet felé tartó csapadékzóna mentén az ország északi felén nagyrészt havazás, dél felé haladva havas eső, eső vegyesen várható. A Dunántúli-középhegységben, a főváros és az Északi-középhegység tágabb térségében vastagabb vizes, tapadó hóréteg is kialakulhat. Sokfelé lesz erős, főként Csongrád-Csanád és Békés megyében viharos, akár erősen viharos a déli, délkeleti szél, majd hajnaltól északnyugatira fordul a légmozgás, amely Sopronnál és a Fertőnél viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -4 és +4 fok között várható, amely az éjszaka első felében áll be; az északi szélvédett völgyekben lesz a leghidegebb. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.