Gyömbér
A legtöbb agyi betegséget a szervezetben jelen lévő gyulladások okozzák, ezért nem meglepő, hogy olyan, közismerten gyulladásgátló hatással rendelkező élelmiszerek, mint a gyömbér hatásosak lehetnek ellenük. Egy amerikai kutatás eredményei szerint a gyömbér a Parkinson-kór kezelésében is hatásos lehet. Vágjunk durvára egy ujjnyi gyömbérgyökeret, tegyük egy edénybe, öntsünk rá két pohár vizet, és alaposan forraljuk fel. Fedjük le, és főzzük gyöngyözve háromnegyed órán át, majd kihűlés után fogyasszunk belőle egy kis pohárkával napi két-három alkalommal.
Borókabogyó
A vadételek kedvelt fűszere nemcsak húgyúti betegségek esetén segíthet, de Alzheimer-kórosoknál lelassíthatja a betegség súlyosbodását is. Kutatások szerint erős antioxidáns, emiatt pedig már illóolajának rendszeres belélegzése is nagyon jó hatással van a szervezetre és az agy egészségére is. Egy teáskanál szárított borókabogyót számoljunk egy csésze vízhez. A bogyókat tegyük forró vízbe, áztassuk tíz percig, és az így kapott italból fogyasszunk naponta három pohárral. Ne használjuk egyszerre huzamosabb időn át, vesebetegek, terhes nők és szoptatós édesanyák pedig inkább kerüljék.
Rozmaring
Nemcsak a sült húsok lesznek tőle sokkal finomabbak - ez a fűszernövény arra is képes, hogy élénkítse az agyban a vérkeringést, emiatt nagyon jó hatással van a memóriára . Egy csésze vízbe áztassunk be két teáskanál szárított rozmaringot, és hagyjuk állni tíz percig. Szűrjük le, és fogyasszunk belőle napi két-háromcsészényit.
Zsálya
Ezt a növényt már igen régóta használják memóriazavarok és agybetegségek kezelésére, és hatékonyságát kutatások is bizonyították. Jó hatással van a kognitív képességekre, a szómemóriára és a hangulatra is. Egy teáskanál szárított zsályát adjunk egy csésze forró vízhez, áztassuk tíz percig, szűrjük le, és fogyasszuk naponta két alkalommal.
Forrás: care2.com