Így hat egészségünkre az energizáló ginzeng

A Távol-Keleten már évszázadok óta ismeretes a ginzeng. Miért érdemes nekünk is kipróbálni ezt a gyógynövényt?

a leghatékonyabb egészségmegőrző növényként tartják számon. Európába a XVIII. században jutott el, azonban komoly összegeket kellett letennie annak, aki használni akarta a gyógynövényt, ugyanis ára az aranyéval vetekedett. A húsos gyökerű növény az árnyékos helyeket kedveli, napos, meleg helyeken nem terem. Maga a növény 6-7 éves korára éri el azt az állapotot, amikor már érdemes begyűjteni, hatóanyagait a gyökérből nyerik ki, amelyet porrá őrölnek.

Miért értékes a ginzeng?

A növény értékes hatóanyagokat tartalmaz, melyek a következők: szaponinok, olajok, fitoszterol, szénhidrát, aminosav és peptidek. Számos vitamint és ásványi anyagot is tartalmaz, úgy, mint, A-, E-, B1-, B2-, B6-, B12- és C-vitamin, folsav , mangán és cink.

Leggyakrabban az ázsiai, illetve az amerikai ginzeng kerül forgalomba különféle formákban, amelyek többféle módon is pozitívan hathatnak az egészségünkre .

Mire használható?

A hagyományos kínai orvoslásban energizáló hatása miatt alkalmazzák elsősorban, azonban potencianövelőként is ismeretes. Hat a hormonháztartásra és a vérkeringésre is, így növeli a szexuális vágyat is. Élénkítő szerepe a koffeinével vetekszik, de nem olyan hirtelen következik be a hatás, inkább fokozatosan érezzük azt. Fokozatos alkalmazásával érhetjük el a kívánt állapotot, azonban ez a kúra soha ne tartson 10 hétnél tovább, mert ezt követően mellékhatások is érződhetnek. Koffeinnel egy időben pedig soha ne fogyasszuk, ugyanis rossz hatással lesz a gyomor- és bélrendszerre.

A ginzeng tea formájában is fogyasztható
A ginzeng tea formájában is fogyasztható.

Ugyanez igaz akkor is, ha anyagcsere-fokozó hatása miatt szeretnénk alkalmazni, azonban fontos tudni, hogy terhesség, szoptatás, magas vérnyomás és szívritmuszavar esetén kerülendő az alkalmazása. Étvágytalanság esetén is használhatjuk, de erősíti az immunrendszert és javítja az emlékezőképességet is.

Így alkalmazzuk

Főzet formájában: napi 2-3 alkalommal igyunk fél, egy csésze főzetet. Ehhez 10 gramm gyökeret 20 percig forraljunk 6 deciliter vízben.Hogyan alkalmazzuk a ginzenget?
Szirup formájában: 450 gramm cukrot, vagy mézet, adjunk a normál főzethez, majd 5-10 percig főzzük.
Tea formájában: fél liter vízben forraljunk 6-10 vékony karikát, majd 5 percig pihentessük.
Tabletta, kapszula formájában is beszerezhető.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra