Kinek nem ajánlott a masszázs?

A masszázs a testnek és a léleknek is jót tesz, ellazít és feltölt energiával, emellett pedig a segítségével hozzájárulhatunk bizonyos betegségek gyógyulásához, például enyhíthetőek a mozgásszervi panaszok, izomfájdalmak is. Azonban bizonyos esetekben a masszázs többet árt, mint használ.

A legtöbb ember számára a masszázs jótékony hatású és biztonságos, nagyszerűen kiegészítheti a gyógyszeres kezelést, más alternatív terápiákat is, de arra is alkalmazhatjuk, hogy a felgyülemlett feszültségtől megszabaduljunk, ellazuljunk. Bizonyos esetekben azonban egyáltalán nem ajánlott a masszázs.

A masszázzsal kapcsolatos korlátozásokat három csoportba oszthatjuk. Az első csoportba azok az esetek tartoznak, amelyeknél egyáltalán nem szabad masszíroztatni. Ezek közé tartozik például a lázas állapot, a fertőző betegség (bármilyen enyhék legyenek is a tüneteink), a bőrbetegségek . Nem ajánlott a masszázs sérülést, balesetet vagy műtétet követő időszakban.

Egyes betegségek esetén nem érdemes masszíroztatni

Egyes betegségek esetén nem érdemes masszíroztatni Nem ajánlott masszírozni alkohol vagy kábítószerek, esetleg erős fájdalomcsillapító, nyugtató gyógyszerek hatása alatt álló embereket sem. Természetesen nem szabad masszírozni akut vészhelyzetek vagy azok gyanúja esetén, például ha súlyos asztmás rohama vagy vakbélgyulladása van valakinek.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Masszázs okozott daganatot? Zsibbadó karjára és a vállában lévő duzzanatra panaszkodott egy nő a kórházban. Az orvosok tojásnyi, jóindulatú tumort operáltak ki a 29 éves betegből. A daganatban ráadásul csonttöredékek is voltak. A specialisták minden más lehetőséget kizárva, egy túl erős nyakmasszázsra gyanakodnak a háttérben. Kattintson a részletekért! A második csoportba azokban a helyzetek tartoznak, amikor a masszázst a szokásosnál is körültekintőbben kell elvégezni, bizonyos testterületeket ki kell hagyni, vagy csak speciális helyzetekben szabad masszírozni. Ezek közé tartoznak például a lábon található visszerek, a test bármely részén található sebek, zúzódások és horzsolások, a napégés, az égések és fagyási sérülések , az ízületi gyulladás. A várandós, illetve szoptatós kismamákra külön szabályok vonatkoznak, nekik csak a speciális kismama-masszázs ajánlott, az is csak problémamentes várandósság esetén, és célszerű a második trimesztertől masszíroztatni.

Bizonyos esetekben a masszázs orvosi engedélyhez kötött, vagyis bizonyos krónikus betegségek esetén érdemes egyeztetni a kezelőorvossal arról, hogy masszíroztathatunk-e vagy sem. Ajánlott ezekben az esetekben arról is beszélni az orvosunkkal, hogy milyen jellegű masszázst szeretnénk. Mindenképpen konzultáljunk tehát az orvossal, ha szívbetegek vagyunk, ha magas a vérnyomásunk, ha epilepsziásak , cukorbetegek vagyunk, vagy ha valamilyen nőgyógyászati betegséggel küzdünk. Szintén orvosi engedélyhez kötött a masszázs csontritkulás, idegbecsípődés, neurológiai zavarok esetén.

A daganatos betegeknél különösen óvatosnak kell lenni, és csak akkor szabad masszíroztatni, ha azt az onkológus is engedélyezi. Szintén nagyon körültekintőnek kell lenni azokban az esetekben, ha a masszírozásra vágyó immunszupresszáns gyógyszereket szed.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől átmenetileg nagyobb területen megvastagszik a felhőzet, amely délutántól ugyanebből az irányból vékonyodni, szakadozni kezd. A legtöbb napsütés a Dunántúl délnyugati részén valószínű. Északkeleten néhol kis mennyiségű vegyes halmazállapotú csapadék előfordulhat. Estétől az Északi-középhegység tágabb környezetében egyre többfelé képződik köd. Az ország délnyugati kétharmadán kezdetben többfelé élénk, néhol erős déli, délnyugati szél késő délutánra, estére fokozatosan mérséklődik, miközben a nap folyamán az északi, északkeleti harmadban keletire fordul a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap az északi, északkeleti harmadban -1 és +4, másutt 5 és 13 fok között valószínű - délnyugaton számíthatunk a legmagasabb értékekre. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra