Kinek nem tesz jót a gyógyfürdő?

Hazánk gyógyító vizeinek erejét sokan szeretik kihasználni, és az ide érkező turistáknak is elengedhetetlen kipróbálni egy-egy fürdőt. Létezik, hogy valakinek nem ajánlott a gyógyfürdő, sőt egyenesen veszélyes is lehet rá a fürdőzés?

A gyógyfürdőzésnek sajátos etikettje van, melyben a legfontosabb szabály, hogy a gyógyvíz igénybevétele előtt mindenképpen konzultáljunk az orvosunkkal, akár "betegnek" érezzük magunkat, akár csak lazítani szeretnénk a fürdőben.

A szakorvos ugyanis nemcsak abban tud segíteni, hogy melyik fürdőbe érdemes elmennünk az esetleges panaszainkkal, de arra vonatkozóan is adhat tanácsokat, hogy mennyi időt töltsünk a vízben, vagy éppen milyen más kezelést ( masszázst , súlyfürdőt stb.) érdemes még igénybe vennünk.

Miért előnyös a gyógyfürdő? A vízzel való gyógyítást, illetve a fürdőzés egészségünkre gyakorolt kedvező hatásait már az ókorban is ismerték. Miben rejlik a termálvizek ereje? Kattintson! Vannak olyan egészségügyi állapotok, amelyeknél egyáltalán nem javasolt a gyógyfürdőzés: a szív- és érrendszeri betegségben, szívelégtelenségben , szívritmuszavarban vagy túl szapora szívverésben szenvedőknek egyáltalán nem javasolt a meleg vízben való fürdőzés. Szívinfarktus után se fürdőzzünk három hónapig. A fürdőzés rossz hatással lehet akkor is, ha az egyébként krónikus betegségek akut, fellángoló szakaszában megyünk. Gyulladásos, lázzal járó betegségekkel egyébként se fürdőzzünk!

Természetesen nem ajánlott a fürdőzés fertőző betegeknek, olyan bőrbetegségek esetén, ha a bőr sebes, váladékozik, nedvedzik, vagy a bőr sérült. Akkor se vegyük igénybe a gyógyfürdőket, ha hasmenéssel, hányással járó betegségen estünk át.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Bizonyos betegségek esetén nem ajánlott a gyógyfürdőzés

Bizonyos betegségek esetén nem ajánlott a gyógyfürdőzés Mivel bármilyen körültekintőek is vagyunk, a gyógyfürdőkben sajnos sokkal jobban ki vagyunk téve a fertőzéseknek, nem ajánlott a fürdőzés várandós kismamáknak, daganatos betegeknek, légzési elégtelenségben szenvedőknek, illetve azoknak, akik immunrendszere nem működik megfelelően, esetleg egy súlyos betegség vagy műtét után lábadoznak.

A gyógyfürdőzés másik nagyon fontos szabálya, hogy a fürdőt csak akkor vegyük igénybe, miután alaposan lemosakodtunk, lezuhanyoztunk. A közös helyiségekben viseljünk műanyag papucsot, a vízben pedig úszósapkát (ez a legtöbb gyógyfürdőben előírás).

Mivel a gyógyfürdőbe a legtöbben gyógyulni, feltöltődni, relaxálni mennek, ezért tartózkodjunk a hangoskodástól, ugrálástól, fröcsköléstől, mert ezzel mások pihenését zavarhatjuk. Éppen ezért a gyógyfürdőkbe ne vigyünk kisgyermekeket (gyakran nem is engedik be őket). Gyógyfürdőben soha ne fogyasszunk alkoholt!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra